Seul’da ne yenilir, ne içilir?

tarafından
163
Seul’da ne yenilir, ne içilir?

Seul bölgesinde Güney Kore mutfağının en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Kore halkı başlı başına yemek yemeyi seven bir topluluktur. Sokaklarda iştahlı bir biçimde yemek yiyen insanları görürseniz asla şaşırmamalısınız. O insanlar uzun süre aç kalmaktan değil, gerçekten yemek yemeyi sevdiklerinden kaynaklı o şekilde yemek yerler. Güney Kore’nin başkenti Seul, geleneksel mutfağıyla da dikkat çeker. Seul’a giderseniz neler yiyip içebilirsiniz önerilerimize göz atmadan yola çıkmayın.

En ucuz Seul uçak bileti, Biletmar’da!

Seul Yemekleri

Kimichi

Kore mutfağının dünyaca ünlü bir yemeğidir. Aslında bir tür sebze mezesidir ve Kore’de hemen her yemeğin yanında mutlaka sunulur. Lahana ve turp baharat katılarak mayalanır. Kurutulduktan sonra tüketilir.

Korean Barbecue

Eğer ızgara et seviyorsanız barbekü adını verdikleri restoranlarda çeşitli etleri yiyebilirsiniz.

Dak Kkochi

Dak Kkochi denilen tavuk şiş Kore’de çok sık bulabileceğiniz bir yemek. Tadı da bize uygun geleceğiniz için iyi bir seçenek olabilir.

Fischcake

Balıklı hamur kızartması Kore mutfağının bizim damak tadımıza uygun lezzetlerinden biridir. Balık kızartması olarak da adlandırabiliriz.

Ggultarae

Geleneksel Kore tatlılarından biri olan Ggultarae pişmaniyeye benzer bir tatlı türü.

Saju

Kore’nin geleneksel içkisidir Saju. Votkaya benzeyen alkol oranı yüksel bir içkidir. Cass adı verilen geleneksel biraları ise ginseng adı verilen ve sadece Güney Kore’de yetişen bir bitkiden yapılıyor.

Çay

Japon kültürüne benzer çay töreni Kore’de de yapılır. Özellikle de yeşil çayın içilmesi demlenmesi ve sunumu da özel bir seremoni ile yapılır. Sadece yeşil çay değil tarçın çayı pirinç çayı gibi çaylar da tüketilir.