Portofino Gezi Rehberi

tarafından
183
Portofino Gezi Rehberi

Portofino gezi rehberi yazımızda, Portofino ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Orta çağ kasabası olan Portofino, tertemiz çevresi ve doğası ile gezip görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Portofino, sanatçı ve ressamların buluştuğu yerlerdendir. Dar sokakları, rengarenk evleri ve limanı ile tam bir sessiz sakin sahil kasabasıdır. Kasabanın resmedilecek öyle çok yeri var ki, görünce fotoğraflamak istiyorsunuz. Binaların mimarisi, sokakların tarihi yapısı ve sanat atölyeleri, sıcakkanlı insanlarla bütünleşmiş doğrusu. Portofino, Dünya’nın ilk yüksek tatil merkezlerinden birisi olarak nitelendiriliyor. 500 kişi kadar nüfusu olan kasabaya her yıl binlerce kişi ziyarete gelmeye devam ediyor. Gezilecek yerlerin çoğunluğuna yürüyerek ulaştığınız için her hangi bir zorluk çekmiyorsunuz. Sevilen tatil beldesi Portofino’da gezilecek yerler listemizde şu şekilde yer alıyor.

Portofino’da Gezilecek Yerler

1 – Castello Brown

1557 yılında yapılmış olan kale, kasabanın en önemli tarihi yapısıdır. Kalenin bulunduğu tepeye çıktığınızda Portofino’nun eşsiz manzarasına şahitlik edeceksiniz. Kalenin çevresinde hediyelik  ve antik eşya satan alanlar bulunmaktadır.

2 – Cinque Terre

Deniz kenarında bulunan Cinque terre, üzüm bağlarından meyve bahçelerine kadar yeşillikler içerisinde ziyaretçilerini bekleyen bir yer. Dağlara sırt vermiş evler arasında güzel bir fotoğraf çekinebilirsiniz.

3 – La Piazzetta di Portofino

En bilinen liman La Piazzetta, Portofino’nun canlı yerlerindendir. Birçok sanat galerisi, butikler ve restoranlar bu alanda bulunuyor.

4 – Portofino Deniz Feneri

Denizin manzarasını sakin bir yerden seyretmek isterseniz, deniz fenerinin bulunduğu alan tam size göre bir yerdir. Bembeyaz renkte olan deniz feneri, çevresindeki yeşilliklerle bütünleşmiş haldedir.

5 – Abbazia San Fruttuoso

San Fruttosio Manastırına giden iki adet patika yol bulunmaktadır.Yol dışında tekne ile ulaşım sağlayabileceğiniz manastır mimarisi ile görülmeye değer.

6 – Chiesa Divo Martino

12. yüzyıla dayanan mimarisi ile dikkat çeken kilise, sütun ve tavanı ile de beğeni kazanıyor.