Ottowa Gezi Rehberi

tarafından
158
Ottowa Gezi Rehberi

Ottowa gezi rehberi yazımızda, Ottowa ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Kanada’nın en entelektüel ve kültürel şehri olan Ottawa seyahat etmeniz için en ideal yerlerden birisidir.

Ottawa’ da da gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Kanada’ ya gelen insanlar bu şehre gitmeden ülkeden ayrılmıyorlar. Şehirde kültürel ve sanat galerileri oldukça fazladır. Buda şehrin cazibesini sanat severlere yansıtmaktadır. Şehirde yer alan bir diğer ilgi gören yerler ise tiyatrolar, müzeler, galeriler ve üniversite oluyor. Ottawa Irmağının kıyısında bulunan Ottawa Vadisi’nde kurulan kent, müze ve parkları ile sizlere muhteşem bir ortam sunuyor. Özellikle doğal görünümlü parkları ile çoğu insanın yeşillik alanları ile vakit geçirmesini sağlıyor. Şehrin her köşesi farklı atmosferlere sahiptir. Bu yüzdenden Ottawa her kesimden kişiyi kendisine çekmeyi başarmış bir şehir.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bu durak, gezilecek yerlerinin dışında politik ve teknoloji olarak Kanada’ nın gözdesi olmakta. Şehirde gezip görebileceğiniz yerlerden kısaca bahsedelim.

Parlamento Tepesi ve Binası

Parlamento Tepesi, 18. ve 19. yüzyılda Kraliçe Victoria tarafından şehrin başkent seçilmesi ile hükümet işleri tarafından ayrılan bir yerdir. Oldukça yüksek olan bu tepeden şehrin manzarası muazzam gözükmekte. Her yıl bu tepeyi 3 milyona yakın kişi ziyaret ediyor. Bina ise tepede yapılmış, gotik bir tarzın hakim olduğu yerdir. Yönetim merkezi olarak binanın oldukça önemli olduğunu söyleyelim. Parlamento Binası yapılan düzenlemelerin ardından Barış binası ile birleştirildiğinde ortaya günümüzde ki görünümü çıkmıştır. Bu yüksekte bulunan binayı gezmek istediğiniz taktirde ilk etapta turist ofisine uğramanız gerekmektedir. Çok kalabalık bir grup olarak burayı ziyaret etmeyi düşünmüyorsanız rezervasyon yaptırmanıza gerek olmuyor. Tepeye turlar düzenleniyor. Parlamento binasını pazartesi ve perşembe günleri ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Savaş Müzesi

Dünya tarihinde yer alan birçok savaştan kalan eser ve teçhizatlar bu müzede yer almaktadır. Müze Kanada’nın tarihi  savaş geçmişi için önemli bir müzedir.

Kanada Tarihi Müzesi

Müze en çok ziyaretçi ağırlayan müze olarak biliniyor. Kanada’nın 20.000 yıllık geçmişine ışık tutan müzenin içerisinde 1896 yılından beri birçok sanat eseri sergileniyor. Müzenin ziyaretçi saatleri sabah 09:30 ile 17:00 arasındadır.