Guangzhou Gezi Rehberi

tarafından
165
Guangzhou Gezi Rehberi

Guangzhou gezi rehberi yazımızda, Guangzhou ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. 19.yüzyılda yapılan bina ve eski mimari yapılar ile Guangzhou seveceğiniz bir kent olarak karşımıza çıkmaktadır.

Guangzhou, sevilen şehirlerden bir tanesi. Büyük bir eyaletin başkenti olan şehir, gezilecek yerleri ile de ziyaretçilerde merak uyandırmaktadır. Guangzhou, batıda Kanton olarak bilinmektedir. Göç almaya devam eden şehir her yıl binlerce turiste de ev sahipliği yapmaktadır. İmparatorluk mezarları, kiliseler ve tarihi yapılar şehirde en çok dikkat çeken tarihi yapılar olmaktadır. Şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler ise Sun Yat- Sen Anıtı, Yuntai Bahçesi, Yuexiu Park, Xiguan Residence, Shishi Sacre- coeur Katolik Katedrali olmaktadır.

Dafo Tapınağı

8.yüzyılda yapılan bu tapınak önemli bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Güney Han Hanedanlığı tarafından yaptırılmış olan bu tapınak en önemli Budist tapınaklarından birisidir. Dafo tapınağının yanı sıra 9 katlı altı Banyan Ağacı tapınağı da şehirde yer alan diğer tapınaklardır. Tapınaklar genelde Budist tapınağı olmaktadır.

Canton Tower

Canton Tower 595 metre uzunluğunda inşa edilen bir kuledir. Bu kule dünyanın en uzun kulesi unvanını kazanmıştır. Ziyaretçiler kuleyi beğenerek ziyaret etmektedirler. Kulenin içerisinde 4 – D Sinema salonları da bulunmaktadır. Canton Tower uzunluğu ve dikkat çekiciliği ile de şehrin simgesi haline gelmiştir.

Our Lady of Lourdes Kilisesi

Gezilmesi gereken önemli yerlerden birisi olan Our Lady of Lourdes Kilisesi, Koloniyal dönemin bir yapısı olmaktadır. Kilisenin dışında önemli gezilecek yerleri ile de ziyaretçiler taş binalar ve dar sokakları dolaşmaktan hoşlanıyorlar. Zengin ve modern olan bu bölge gezilip görülmesi gereken yerler içerisinde bulunuyor.

Dafu Mountain Forest Park

Yeşillikler içerisinde olan bu orman bol oksijenli yerlerden birisidir.Arkadaşınız veya partnerinizle sabah yürüyüşlerini yapacağınız bu yer sizleri dinginleştirecek diyebiliriz. Çin’in bin bir türlü çiçek çeşidi bu yerde bulunmakta. Parkı süsleyen bu çiçeklerin önünde bir hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Bisiklet kiralayarak parkın her köşesini gezebilirsiniz.

Chimelong Safari Park

Ailenizle güzel bir gün geçirmek için gideceğiniz bu park,  birçok hayvanın bulunduğu bir yerdir. Bu park hem hayvanları yakından görüp hem de güzel vakit geçireceğiniz bir yerdir.