Phuket Gezi Rehberi

tarafından
184
Phuket Gezi Rehberi

Phuket, Hint okyanusunun bir parçası olan Andaman Denizi’nde bulunmaktadır. Tayland’ın en büyük adası olmakla birlikte, yüzölçümü 570 kilometredir. Dünyanın en popüler tatil beldesi olan Phuket’i, her yıl ortalama 5 milyon kişi ziyaret eder. Kilometrelerce uzanan bembeyaz kumu ve turkuaz mavisi deniziyle, görenlerin içini sıcacık etmeye yeter. Gece hayatının meşhur olduğu bu yerin insanları da sıcakkanlı olarak bilinir. Ayrıca bu ada, o kadar büyüktür ki dört tarafının denizlerle çevrili olduğunun farkına varmazsınız bile. Birbirinden güzel eğlence merkezleri ve yeşil doğası ile, her ziyaret edecek kişi için farklı bir deneyim olacaktır. Yanı sıra dalış sporu alanıyla ilgilenenler için de paha biçilmez imkanlar sunmaktadır.

Phuket uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Phuket uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Big Buddha

Big buddha, birbirinden güzel modern sanat örneklerinin bulunduğu Chalong Tepesi’nde bulunur. Şehrin sembolü haline gelmiş bu yapı, şehri turizm açısından canlandırmak için yapılmıştır. Mermerden yapılmış bu devasa heykel, neredeyse adanın her yerinden görülebilmektedir. Ayrıca yakından görmek isteyenler için kusursuz bir manzara olacaktır.

Maya Bay

Herkes onu daha çok 2000 yapımı The Beach adlı filmle tanıyor. Yapımcıların film için burayı seçmesi de tesadüf değil. Etrafının çevrili olduğu berrak denizi ve muhteşem manzarasıyla oldukça turist çekmektedir. Phuket’te mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Karon Plajı

Phuket’i ziyaret etmeyi tercih edenler daha çok konaklamak ve tatil için bu bölgeyi tercih ediyor. Çünkü içinde barındırdığı otelleri, restoranları ve eğlenceli ortamları ile, insanlara birçok alternatif sunmakta. Eğer yoğun kalabalıktan bunaldıysanız, sakinliği ile öne çıkan bu plaja gitmenizi tavsiye ederiz.

Phke Town

Phuket Town, adanın kalbinin attığı nokta olarak bilinmektedir. İçerisinde şehre ait birçok tapınak, müze, mağaza, kafe ve restoran barındırır. Burayı ziyaret ederseniz, neredeyse adanın yarısını tanımışsınız demektir. Çin ve Portekiz mimarisine de rastlayacağınız bu bölüm, eski ticaret merkezlerinden biridir.