Marsilya’da Gezilecek Yerler

tarafından
210
Marsilya’da Gezilecek Yerler

Fransa’nın en önemli liman kenti Marsilya’da Gezilecek Yerler, alternatifi bakımından zengin bir yerdir.

Marsilya Akdeniz ve Ege havası sunan şirin bir kenttir. Bölgede dünyadaki en uzun plaj yer alıyor. 2013 senesinde Avrupa Kültür Başkenti unvanını alan Marsilya şehri, gezilecek yerler ile de turistlerden yoğun ilgi görüyor. Müzeleri, sahilleri, şık restoranları ve eğlence mekanları ile tatilden beklentinizi karşılıyor. Şehrin kalbinde tercih edilen en iyi alternatif ise eğlence tekneleri oluyor. Vieux Limanı (eski liman) çevresinde tekne turları düzenleniyor. Keşfedilmeyi bekleyen birçok yer ve görsel şölen sunan manzaralar, Marsilya’ya karşı hayranlık uyandırmanızı sağlıyor. Joliette bölgesi ile Republique semti ülkenin tarihi geçmişinin izlerini taşıyor.

Marsilya’da Gezilecek Yerler;

 1. Notre- Dame de la Garde
  Notre Dame de la Garde ( Romano Bizans Bazilikası) Marsilya’nın en yüksek noktasında yer alıyor. Kentin en yüksek noktası La Garde, 162 metredir. 1853 ile 1864 yılları arasında inşa edilmiştir. 12 metre yüksekliğindedir. Renkli mermer ve duvar resimleri insanların dikkatini çeken önemli ayrıntılardandır.
 2. Marseille Cathedral
  Roma ve Bizans mimarisi örneklerini bizlere yansıtan katedral, 19. yüzyılda inşa edilmiştir. Kırmızı ve yeşil duvar taşları, kubbeli dizaynı ve mozaik işçiliği ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
 3. Abbaye Saint- Victor de Marseille
  yüzyılda şehit olmuş Aziz Saint Victor’un ismini taşıyan bir Katolik Kilisesidir.
 4. Musee d Histoire de Marsellie
  Arkeolojik kalıntıların sergilendiği müzede eski Roma tarihine ait birçok eser bulunuyor.
 5. MuCem
  2013 yılında inşa edilen MuCem dünyanın dört bir yanından gelen eserleri sergiliyor. Akdeniz bölgesinin tarihi geçmişini taşıyan koleksiyonlar burada sergileniyor.
 6. Musee Cantini
  Estetik iç dekorasyona sahip olan müze, harika bir sanat müzesidir. Etkileyici eserler dikkatinizi çekecektir.