Malta Adası Gezilecek Yerler

tarafından
212
Malta Adası Gezilecek Yerler

Game of Thrones dizisinin çekildiği yer olan Malta Adası Gezilecek Yerler konusunda son zamanlarda ziyaretçi akınına uğruyor.

Malta adası tarihi geçmişinde Osmanlı İmparatorluğu tarafından kuşatılmıştır. Tarihin en kanlı savaşı 1565 yılında yapılmıştır. Savaş sonrasında Osmanlı kuvvetleri kuşatmayı kaldırıyor ve Hospitalier Şövalyeler galibiyeti alıyor. Adayı gezmek için 4 gününüzün yeterli olacağını söyleyelim. Festival dönemlerinde gitmeniz önerilir. Her yıl haziran ayında Müzik Haftası kutlanıyor. Temmuz ve ağustos aylarında ise Malta Sanat Festivali düzenleniyor. Bira festivali ve çeşitli fuarlarda yaz aylarında bölgede kutlanmaktadır.  Savaşların ve tarihi geçmişi insanlarda merak uyandıran adanın gezilecek yerlerini listede görebilirsiniz.

 1. Büyük Ustanın Sarayı
  Valetta’da bulunan saray, Malta Cumhurbaşkanı’nın ofisi olarak kullanılıyor.
 2. Gozo Adası
  Malta’nın ikinci büyük adası Gozo adasıdır. Malta adası ve Gozo adasına otobüsler 45 dakikada bir gitmektedir. Adada dalış sporları, kano gibi su aktivitelerini deneyebilirsiniz.
 3. Azure Window- Inland Sea Divesite
  Game of Thrones dizisinde çekilen bazı sahnelere ev sahipliği yapmıştır. Muazzam doğa harikasını yakından görmek insana heyecan veriyor doğrusu.
 4. Mdina
  Orta Çağ şehirlerinden biridir. Sessiz şehir olarak bilinen Mdina, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor.
 5. St. John Katedrali
  Beğenilen mimarisi ile katedral, en etkileyici tapınaklardan bir tanesidir. Katedral 1577 yılında inşa edilmiştir.
 6. Blue Grotto
  Denizin önünü falezlerin kestiği alan muhteşem fotoğraf karelerinin ortaya çıkmasına ev sahipliği yapabilir.
 7. Tarxien Tapınakları
  M.Ö 3100 yıllarından kalan tapınak UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiştir. Tapınağın en dikkat çekici yanı eski dönemdeki insanlar tarafından ilkel aletlerle yapılmış olmasıdır.
 8. Rabat
  Rabat bölgesi aslında eski dönemlerde Romalılara ait bir yermiş. Orada bulunan birçok antik eserin Romalılara ait olduğu söyleniyor. Gezilip görülmesi gereken tarihi alanlardan biri.