Lizbon’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
188
Lizbon’da ne yenir, ne içilir?

Lizbon’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Portekiz’in başkenti Lizbon’a gittiğiz de yenilmesi gereken farklı tatlar ile karşı karşıya geleceksiniz.

Lizbon kalabalık bir şehir olmakta. Portekiz nüfusunun  % 27 si burada yaşamaktadır. Her yıl da milyonlarca turiste ev sahipliği yapan şehirde farklı tatlar bulunuyor. Özellikle deniz ürünleri şehirde sıkça tüketiliyor.

Lizbon’da ne yenir?

Sardalye Konservesi

İlk olarak bahsedeceğimiz yiyecek bir konserve. Ancak bu konservenin tadı azımsanacak kadar değil. Tadı en sevilen lezzetlerden biri oluyor.

Tavsiye Edilen Yazı

Gaziantep’te ne yenir, ne içilir ?

Pastel de Bacalhau

Pastel de Bacalhau, erimiş peynir ve morina balığı olan bir hamur işidir. Kentte sevilen bir lezzet olan bu yiyeceği tatmanız tavsiye ediliyor.

Pasteis de nata

Şehirde yemeden gelmeyin denilen yiyeceklerden birisi de Pasteis de nata’dır. Bu yiyecek aslında bir tatlıdır. Bu tatlı dışı milföy hamurun ile kaplı içinde sütlaca benzer bir tat bulunuyor. Tatlıyı ünlü yapan kişi ise Belem bölgesinde ki Pasteis de Belem olmakta. Tatlının üzerine tarçın ve pudra şekeri katarak da tatmanızı tavsiye ediyoruz.

Seyyar Kestaneciler

kestane

Sokak ve meydanlarda rastlayacağınız seyyar satıcılarda kestane alarak keyifle sokaklarda dolaşabilirsiniz.  1 Porsiyonda 12 adet kestane bulunmaktadır.

Sardalya

Sardalya balığı kentte sevilen lezzetlerden birisidir.

Lizbon Ciğeri

Arnavut ciğerine tadı benzese de farklı olarak Lizbon ciğeri yapımında salam kullanılmaktadır. Ciğer ince kesilip marine edildikten sonra yağda pişirilerek servis edilir.

Ahtapot Salatası

Deniz ürünlerinin çok tüketildiği kentte, bir deniz ürünü olan Ahtapot salatası da tercih edilen lezzetlerden birisi oluyor.

Acorda

Meşhur bir çorba olan Acorda, kalın bir ekmek içerisinde servis edilen bir tür çorba çeşididir.

Tavsiye Edilen Yazı

Lviv’de Ne Yenir Ne İçilir?

Feijoada

Gelenekler bir Portekiz yemeği olan Feijoada, et,siyah fasulye,  pirinç ve acı biber sosu ile yapılan bir yemektir.