Kiev Gezi Rehberi

tarafından
184
Kiev Gezi Rehberi

Kiev gezi rehberi yazımızda, Kiev ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Ukrayna’nın başkenti olan ve önemli şehirlerinden birisi olan Kiev’de gezip görmeniz gereken bir çok yer bulunuyor.

İstanbul Kiev uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Kiev uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kiev büyük ve kalabalık bir şehirdir. Kiev’de önemli yerleri gezmek için 3 veya 4 gününüzü ayırabilmeniz tavsiye ediliyor. Kiev’de gezebileceğiniz yerlere ucuz bir ulaşım aracı olan Metro ile sağlayabilirisiniz. Bazı noktalarda da otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kiev’de Gezilecek Yerler

Bağımsızlık Meydanı

Kiev’in en önemli meydanı olan Bağımsızlık meydanı gezip görmeniz gereken yerlerden bir tanesi oluyor. İstanbul’un Taksim meydanına çok benzetilen bu meydan da alışveriş yapabilir, akşamları havuz başında yapılan müzik şölenlerini izleyebilirsiniz.

Kreşatik Caddesi

Kiev’in en işlek caddelerinden olan Kreşatik caddesi 1100 metre uzunluğundadır. Bu cadde üzerinde bulunan cafe ve restoranların çoğu Stalin döneminden inşa edilmiştir.

Andrews Kilisesi

Kiev’de bu kiliseyi ziyaret edebilir çevresinde bulunan hediyelik eşya satan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Pazar günleri ise kurulan pazarlardan ekstra alışveriş yapabilirsiniz.

Aziz Sofya Katedrali

UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan bu yer her yıl turistlerce ziyaret ediliyor. 1000 yıllık bir geçmişi bulunuyor olup ismini ise Ayasofya’dan alıyor. Günümüzde bu yer müze olarak hizmet veriyor. Ukrayna’nın 7 harikasından biri olarak da seçildiğini belirtelim.

Anavatan Heykeli

102 metre yükseklik ve 560 ton ağırlığında olan bu heykel Hitler zaferi sonrasında yapılmıştır. Anıtta yer alan şehir terasına çıkmak için bilet alıyorsunuz.

Mağaralar Manastırı

Ukrayna’da önemli yapılardan birisi olan Pechersk Lavra Türkçe ismi ise Mağaralar Manastırı 1051 yılında kurulmuştur.  Manastırın içerisinde  18 adet kilise bulunuyor. Ayrıca mini minyatür müzesinde bulunmaktadır. Manastırı Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan ziyaret etmektedir.

St. Michael Altın Kubbeli Katedral

1108 ve 1113 yıllarında yapılan bu kubbeli katedralar önemli yapılardan bir tanesi. Kubbelerin en üstünde yapılan bir anıt Başmelek Mikail’e adanmıştır. Avrupa meydanından 15 dakikalık bir yürüyüş ile bu yapıya ulaşmanız mümkün.

Mariinsky Parkı

Kiev’de gezilecek olan en güzel yerlerden birisi olan bu parkın içerisinde Mariinsky Sarayı bulunuyor. Barok tarzında olan bu sarayı da görmenizi tavsiye ederiz.

Shevchenko Parkı

Park sokaklarında sanatçıların şarkı söylediği ve hediyelik eşyaların sıkça satılığı bir yer. Parkın göbeğinde ise bir heykel bulunuyor.