Kiev’de ne yenir, ne içilir?

tarafından
181
Kiev’de ne yenir, ne içilir?

Kiev’de ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Ukrayna’nın en kalabalık şehri ve başkenti olan Kiev’e gittiğinizde yiyebileceğiniz yemeklerden bahsedelim.

Kiev’de her restoran ve cafede alkollü içkiler bulunmaktadır. Hatta aile ve çocuklarla gidilebilen alkollü yerlerde bulunmaktadır. Et yemeklerinin oldukça çok olduğunu söyleyelim. Şehrin hemen hemen her sokağında lüks lokantalarla karşılaşmanız mümkün. Genellikle eğlence yerlerinin yakınlarında daha fazla restoran ve cafeler bulunuyor. Saat 23:00 gibi bazı restoranlar hariç geneli kapanmaktadır. Yemek söylediğiniz vakit yemeğin yanında ekmek isteyip istemediğinizi soruluyor ve ekmek ayrı bir ücrette size veriliyor. İşte Kiev’de yiyip içebileceğiniz ürünler;

Kiev Yemekleri ve İçecekleri

Arena Beer House

Bu mekanda tadımlık olarak sizlere birçok çeşit bira sunulmaktadır. Şehirde alkolsüz yer bulmak biraz zor. Bu sebepten ötürü gidebileceğiniz her restoran ve cafede alkollü içecek bulabilirsiniz.

Yeni Zelanda Kuzu Pirzola

Et yemekleri şehirde sevilen yemek çeşitlerinden oluyor. Özel baharat ve soslarla yapılan bu yemeğin muhteşem bir tadının olduğu söyleniyor. Denemekte fayda var.

Gürcü yemekleri

Kiev mutfağında en çok rastlayacağınız yemek çeşitleri Gürcü yemekleri oluyor. Gürcü yemeklerinin yanı sıra girmiş olduğunuz bazı restoranlarda ise gürcü sembolleri bulunuyor.

Kharcho

Kharcho adındaki bir yemek ise sığır etinden yapılan ve garsonların tavsiye ettiği bir yemek çeşididir.

Grall

Grall adında ki restoranda muhteşem bir kahvaltı yapabilir, şehri öyle gezmeye koyulabilirsiniz.

Borsch Çorbası

Kırmızı lahana çorbası olarak da bahsedilen bu çorba Kiev’e gitmeden ismini duyabileceğiniz yemek çeşidinden biridir.

Benedich

Beedich yumurta çeşidini kahvaltıda tercih edebilirsiniz. Ilık ve soğul servis edilen bu çeşit, ağzınızda güzel bir tat bırakıyor.

FastFood

Hemen hemen her ülkede olduğu gibi Kiev’de de FastFood kültürü vardır. Mcdonald bu şehirde de en çok tercih edilen yemeklerden biri olmakta.