Kazablanka’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
206
Kazablanka’da ne yenir, ne içilir?

Kazablanka, Fas’ın en modern şehridir. Bununla birlikte en önemli ticari noktalarındandır. Muazzam bir tatil rotası olmasının yanında, Arap mutfağının damak çatlatan lezzetlerini de bizlere sunmaktadır. Dolayısıyla, yemeklerin ana maddesi et ve deniz ürünleridir. Bunun yanında yemeklerde bol miktarda baharat kullanılır. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken Kazablanka şehrinin harika tatlarını sizler için derledik.

Kazablanka Yemekleri

Pastilla

Yufka ve güvercin eti ile hazırlanan pastilla, şehrin en sevilen yemeklerindendir. Güvercin etini tercih etmeyenler için tavuk eti de konulmaktadır. Yanı sıra bir çeşit börek olan pastilla, atıştırmalık olarak tüketildiği gibi oldukça da doyurucudur.

Tanjina

Tanjine, tencere yemekleri anlamına gelmektedir. Dolayısıyla birçok etli yemeğin genel ismidir. Kazablanka’da hemen hemen bütün restoranlarda karşılaşacaksınız.

Couscous

Couscous, bir çeşit sebzeli kuskustur. Aynı zamanda içerisinde et de bulunur. İrmik unu ile hazırlanan bu yemek, şehirde oldukça sık tüketilir.

Harira

Bu yemek daha çok ramazan ayı sofraları için hazırlanmaktadır. İçerisinde; kuşbaşı et, soğan, kereviz ve mercimek bulunan bu çorba, kişiyi oldukça tok tutar. Aynı zaman da bir o kadar da sağlıklıdır.

Meyveli Dondurma

Şehrin bunaltıcı sıcağından kurtulmak için muazzam bir alternatif. Kazablanka, dondurmayı çok seven bir şehir. Bunun yanında, özellikle meyveli dondurmalara bayılıyorlar.

Meyve

Kazablanka Akdeniz iklimine sahip bir bölgedir. Dolayısıyla şehirde pek çok meyve çeşidi yetişmektedir. Bu yüzdendir ki meyve fiyatları oldukça ucuzdur. Buna bağlı olarak da fazla tüketilir.

Naneli Çay

Kazablanka’nın vazgeçilmezi olan naneli çay, şehirde siyah çaydan daha fazla tüketilir. Hatta, gittiğiniz restoranlar da mutlaka ikram edilir. Ancak yerel halk bu çayı, daha çok günün erken saatlerinde tüketmektedir. Aynı zamanda bu içecek harareti de alır.