Mikonos Gezi Rehberi

tarafından
176
Mikonos Gezi Rehberi

Mikonos, masmavi deniziyle Yunanistan’ın en güzel adalarından biridir. Yanı sıra, eğlenceli partileri ve her insanın damak zevkine uygun restorantları ile vazgeçilmez tatil beldelerindendir. Yunan mimarisinin hakim olduğu bu adada, yerel halkın dili yunancadır. Ancak halk İngilizceye oldukça hakim olduğundan, ziyaretiniz sırasında anlaşmanın oldukça kolay olacaktır.  Diğer adalara göre biraz küçüktür.  Özellikle günbatımı, adeta kartpostallardan fırlamış gibidir. Bu ada, ismini yunan mitolojisinden gelen bir efsaneyle almıştır. Güneyinde bol eğlence ve kalabalık plajlara sahipken, kuzeyinde ise huzurla dinlenebileceğim-niz sakin koyları bulunur. Mikonos’un güzellikleri bunlarla da sınırlı değildir. Bu ada  daha birçok gezilmesi gereken yere sahiptir.

Mikonos’ta gezilecek yerler nelerdir

Mikonos Little Venice

Little Venice, Mikonos’un en çok sevilen ve terci edilen kafesidir. Denize sıfır konumundadır. Dolayısıyla güne, denize nazır bir kahvaltıyla başlamak, herkesin gününü enerjik ve huzurlu geçirmesini sağlayacaktır. Ancak en yoğun olduğu zamanı, akşam saatleridir. Ayrıca zevkinize uygun birçok yemek bulabilmeniz de mümkündür.

Paradise Beach

Burası eğlenceli partileriyle ünlü bir mekan. Buraya otobüs ve motor botlarla merkezden kolaylıkla varılabiliyor. Eğer o gününüzü deli gibi eğlenmekle geçirmek istiyorsanız tercihiniz Pradise Beach’dan yana olmalı.

Mikonos Ano Mera Köyü

Burası, Yunanistan’ın geleneksel yaşantısının bir yanması. Bu yaşantı uzun yıllardır hiç değişmeden bugüne kadar gelmiş bu köyde. Eğer siz de merak ediyorsanız kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Mikonos Yel Değirmenleri

Mikonos adasının en çok dikkat çeken yeri ise bu yel değirmenleri. Buraya ulaştığınız an, büyüleyici atmosfere kendinizi kaptırmanız kaçınılmaz. Saçlarınızı savuran hafif rüzgarlı esinti de huzur bulacağınız şüphesiz. Burada en popüler şey ise gün batımını seyretmek. Ayrıca bulunduğu bölge, adanın merkezi Chora’dır.