Gezilecek Yerler: Miami

tarafından
156
Gezilecek Yerler: Miami

Florida eyaletinin başkenti ve en gözde yerlerinden biri olan Miami turistlerin en gözde yerlerinden birisidir. Her yıl birçok ziyaretçi alan kent gece hayatının hareketli geçtiği eğlence merkezlerinden biridir. Bunun yanı sıra modern sanat müzelerinden botanik bahçelerine kadar birçok görülmesi gereken yeri içinde barındırmaktadır. Miami’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler aşağıdaki yazımızda bulunmaktadır.

Bu mükemmel şehri gezmek için Miami uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Miami’de gezilecek yerler

Eski İspanyol Manastırı

Özellikle evlilik törenleri için kullanılan manastır İspanya’da inşa edilmiştir. Daha sonra New York Limanı’na taşınarak 1954 yılına kadar burada kalmıştır. İlerleyen zamanlarda iş adamlarının mülkleri satın almasıyla parçaları Miami’de bir araya getirilmiştir. Fakat parçaların yanlış kutulara yerleştirilmesi nedeniyle manastırın parçaları eksiktir. Birçok ziyaretçi alan manastır görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bayside Marketplace

Eskiden marina olarak kullanılan bu yer turistlerin en gözde açık hava alışveriş merkezlerinden biridir. Liman kıyısında yer alan Bayside’yi listenize ekleyebilirsiniz.

Fairchild Tropikal Botanik Bahçesi

1938 yılında halka açılan botanik bahçesi nasir bulunan tropik bitkilerden oluşmuştur. Aynı zamanda müze, laboratuvar, öğrenim merkezi ve koruma araştırma tesisi gibi içerisinde birçok bölümü barındırmaktadır. 83 hektar alana sahip olan bu yer görmeniz gereken erler arasındadır.

Miami Tarih Müzesi

Güney Florida da en eski ikinci kültür konumunda olan Miami Tarih Müzesi 1940 yılında kurulmuştur. Florida’nın en büyük tarih müzesi, dört kalıcı galeri ve üç seyahat sergisi ile birlikte Arşivler ve Araştırma Merkezi, Güney Florida Yerel Hayat Merkezi, Eğitim Merkezi ve şehir turları düzenleyen birime ev sahipliği yapmaktadır. Sadece tarihi yapıtları barındırmayıp birçok faaliyeti içinde barındıran müze mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.