Frankfurt’da ne yenilir ne içilir ?

tarafından
186
Frankfurt’da ne yenilir ne içilir ?

Frankfurt Yemekleri

Alman Sosisi

Frankfurt dediğinizde akla ilk gelen lezzetlerden biri sosislerdir. Hemen her öğünde tüketilen Alman sosisleri her sokakta, hatta her köşe başında karşınıza çıkacaktır. El arabalarında satılan sosisli sandviçler ve şık restoranların menülerine girmiş olan sosisli yemekler denemeniz için sizleri bekliyor.

Spatzle

Frankfurt gezinizde hem karnımız tıka basa doysun hem de üç kuruş olsun diyorsanız bu lezzeti tatmanızı öneriyoruz. Bu şehre ait olan Spatzle bir çeşit Alman makarnası. Üzerine katılan farklı soslarla renklenen ve lezzetlenen Spatzle birçok yerde karşınıza çıkacaktır. Soslar aslında her restoranın kendi spesiyali gibidir ve çoğu sos restoranların isimlerini almıştır.

Brezel

Türkiye’nin simidi nasılsa Frankfurt’un da Brezel’i aynıdır. Çok yaygın olan ve bizim simide benzeyen bu çörek özellikle ayaküstü atıştırmalık için oldukça ideal.

Steak

Frankfurt’un en önemli iş merkezlerinden biri olduğunu belirtmiştik. Yoğun iş temposu arasında gelen misafirlerin en çok ilgisini çeken Frankfurt’un birbirinden leziz yemekler sunan Steak House tarzı restoranlarıdır. Kentin en ünlü restoranları genelde et ağırlıklı hizmet verir. Bu etlerin en önemli özellikleri az pişmiş olmalarıdır. Eğer çok pişmiş seviyorsanız siparişinizi verirken bunu mutlaka belirtmelisiniz.

Şnitzel

Alman mutfağının en gözde ve geleneksel yemeklerinden olan şnitzel Frankfurt içinde özel bir lezzettir. Şehir şnitzel’i çok lezzetli ve çeşitli yapan birçok restorana ev sahipliği yapmaktadır. Aslında dana eti ile yapılan şnitzel çok tercih edilse de Frankfurt’ta tavuk şnitzelde oldukça yaygındır.

Handkase

Frankfurt mutfağında tıpkı Alman mutfağında olduğu gibi peynirin yeri bir başkadır. Hansdkase ise bunlardan sadece biri. Ekşi sütten yapılan bu peynir genelde şarap ile servis edilir.