Sao Paulo Gezi Rehberi

tarafından
205
Sao Paulo Gezi Rehberi

Sao Paulo Brezilya’nın en büyük şehri olarak bilinmektedir. Birçok kültürü de içerisinde barındıran Sao Paulo İtalya, Lübnan ve Japonya’dan göçler almasından dolayı kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Sao Paulo’da uğranılmadan geçilmez denillen yerler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır. Bu muhteşem şehri gezmek için Sao Paulo uçak bileti almanız yeterlidir.

Sao Paulo’da gezilecek yerler

Edificio Martinelli

Edificio Martinelli, Sao Paulo şehrinin ilk gökdelenidir. 1922-1934 yılları arasında İtalyan göçmen Giuseppe Martinelli adında kişi tarından yaptırılmıştır. 30 katlı olan bina 1947 yılına dek Latin Amerika kıtasının en yüksek binası olarak yer almıştır. 1929 yılında Sao Paulo’nun ilk elektrik aydınlatmalı reklamı bu binaya koyulmuştur.

St. Benedict Manastırı

St. Benedict Manastırı  kentin en önemli binaları arasında yer almaktadır. Bina kentin ilk kilisesi olmaktadır. Daha sonra yıkılsa da ilerleyen zamanlarda yeniden inşa edilmiştir. Bugün St. Benedict Manastırı’nda 40 rahip çalışmaktadır. Sao Paulo’ya gittiğinizde görülmesi gereken yerler arasından başlıcası olarak gelmektedir.

Shopping Light

Shopping Light, Sao Palou’nun en ünlü alışveriş merkezidir. Shopping Light, ABD’li mimar William Preston tarafından tasarlanmıştır.

Theatro Municipal (Sao Paulo Şehir Tiyatrosu)

1903-1911 yıllarında Ramos De Azevedo tarından inşa edilen şehir tiyatrosu hem mimari hem de tarihi açıdan büyük öneme sahiptir.

Katedral

Birçok evsize kalacak yer sağlayarak ve 8 bin ibadetçiyi de alan Kadetral kent merkezinde yer almaktadır. İbadethanenin sabahları saat sekizde Brezilya’nın milli marşıyla çanları çalmaktadır. Sao Paulo’da bulunan bu ibadethane meydanda evsizlerin hakimiyetindedir.