Budva Gezi Rehberi

tarafından
225
Budva Gezi Rehberi

Budva gezi rehberi yazımızda, Budva ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Karadağ’ın en popüler turistik destinasyonu, Budva’nın halk arasında bilinen adı ise “Mini Dubrovnik” olarak nitelendiriliyor.

Budva’da Gezilecek Yerler

Sveti Stefan Adası

Gezilecek yerler arasında olan Sveti adası, karaya kısa ve dar bir yolla bağlı olan bu adada 15. Yüzyılın dokusuna sahiptir. Ayrıca karadağ’ın en fotojenik adası olarak bilinmektedir. Budva’ya sadece 15 dakika uzaklıkta bulunan bu adaya minibüs, otobüs, taksi ve benzeri araçlar, ulaşımı sunuyor.

Stari Grad – Old Town (Eski Şehir)

Eski şehir olarak bilinen Stari Grad, Orta Çağ’dan günümüze kadar gelebilmiş duvar ve kuleleri ile labirent şehir atmosferini taşımakta.  Budva’da gezilecek yerler açısından tamamen bir gününüzü bu Eski Şehir’de geçirmeniz tavsiye ediliyor. Şehrin,  67 ve 79 depremlerinden bir hayli etkilendiği ve  yıkık dökük bir görünüme sahip olmasa da bu depremin izlerini hala taşıdığı görülüyor.

Sveti Nikola Adası

Tatil yapılacak ve gezilecek yerlerden birisi olan Sveti adası, tercih edilmesi gereken güzel yerlerden bir tanesi. Sandal ve bot ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Budva Marina – Budva Limanı

Sveti Nikola Adası’na bu limandan direkt ulaşım sağlanıyor olup temiz havası ile gezmek için  tercih edilen yerler arasındadır.

Petrovac

Petrovac, çam ormanları ile çevrili olan ve bütün dertlerinizden, insanlardan, hayatın bayağılığından ve şehrin kalabalığından uzaklaşmış bir bölge olmaktadır.

Etnografya ve Arkeoloji Müzeleri

Müzeler, Helenistik döneme ait eserleri, vazolar, takılar, Yunan, Romalı, Bizans, Slav ve diğer tarihi eserleri bünyesinde bulundurmakta.