Avrupa’da Az Bulunan Küçük ve Şirin Yerler

tarafından
214
Avrupa’da Az Bulunan Küçük ve Şirin Yerler

Avrupa’da yer alan güzelliği ile kendinden söz ettiren küçük ve şirin yerler adlı listemizi okurken çok eğleneceksiniz.

Avrupa’da ki 10 Şirin Yer

Braşov

Kış sporları etkinliğine ev sahipliği yapması ve bu sayede kış turizminin de cazip seçeneklerinden bir tanesi olan Broşov , köklü kültürü ile içerisinde bulunan tarihi yapılarının korunması ile turistler tarafından tercih ediliyor. Braşov , Romanya’ da yer alıyor.

Gruyeres

Özellikle dünyaca ünlü Gravyer peyniri ile ünlenen Gruyeres , muhteşem doğası ve şirin kafeleri ile Orta Çağ’ da yolculuk yapabilmeniz için birebir. Şehir İsviçre’ de yer almakta.

Vianden

Eşsiz doğası ile izleyenleri kendisine hayran bırakan Vianden , bünyesindeki 14. yüzyıldan kalma kalesi ile ünlü. Our nehri boyunca seyreden Vianden , Lüksemburg’ da yer alıyor.

Oviedo

İspanya’ nın diğer şehirlerinden mutfak kültürü ve mimarisi ile ayrılan Oviedo , Santa Maria del NAranco ve San miguel de Lillo gibi UNOSCO Dünya Mirası Lİstesine girmeyi başarmış kiliseleriyle ünlü.

Levanto

Yemyeşil doğası ile yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Levanto , küçük bir kasaba olmasına karşın oldukça şirin.  4 bin kişilik nüfusu olan şehir İtalya’ da yer almakta.

Ülkemizdeki En İyi Aquaparklar

Olomouc

UNESCO tarafından koruma altına alınmış şehir meydanı ve masalsı görünümü ile adeta küçük bir Prag diyebileceğiniz bu şehir , öğrenci şehri olarak da biliniyor. Şehir Çek Cumhuriyetinde yer almakta.

Sopron

Bünyesinde Orta Çağ yapılarını barındıran Sopron’ un sokaklarında dolaşırken zamanda bir yolculuk yapabilmeniz mümkün. Sağlık turizmi ile de dikkat çeken Sopron , Macaristan’ da bulunuyor.

Trier

Almanya’ nın en tarihi şehri olarak kabul edilen Trier’ in tarihi Milattan Önce 15. yüzyıla kadar dayanıyor. Karl Marx’ ın da doğum yeri olan bu şehir Almanya’ da bulunuyor.

Porec

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Porec ; Slav , Latin ve Osmanlı medeniyetlerinden mimariyi içerisinde barındırıyor. Söz konusu şehir Hırvatistan’ ın Istria eyaletine bağlı.

Aurillac

Masalsı manzaraları ile bir çok filmde de yer alan bu şehir masalsı manzaralarının yanında tarihi Saint Geraud Kilisesi ve Saint Etienne Şatosunu da içinde barındıran Aurillac , Fransa’ nın Cantal şehrinde yer alıyor.