Brugge Gezi Rehberi

tarafından
207
Brugge Gezi Rehberi

Belçika’nın en güzel şehirlerinden biri olan Brugge, içerisinde zarar görmeden günümüze kadar gelmiş pek çok mimarı yapı bulundurmaktadır. Avrupa’nın en önemli turistik mekanlarından biri olan bu yer, çikolataları, birası ve danteliyle de oldukça popülerdir.  Her yıl, özellikle yaz aylarında ağzına kadar doludur. Brugge, aynı zamanda aşıklar şehri olarak da bilinmektedir. Yanı sıra, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır.

Brugge’de gezilecek yerler nerelerdir?

Grote Markt ( Büyük Meydan)

Şehrin kalbi olarak bilinen Grote Markt, tam merkez yerde almaktadır. İçerisin de pek çok tarihi yapı ve göz alıcı mimariler bulunduran Belfry Çan Kulesi, bu şehirde bulunmaktadır. Bu yer, gündüz olduğu kadar, geceleri de turist çekmeyi başarmıştır aynı zamanda. Özellikle yılbaşı zamanlarını büyük bir coşku ile karşılamaktadırlar. Beraberinde o güne özgü çikolataları, hediyelik eşyaları ve çeşit çeşit yiyeceği ile, sizlere bambaşka anlar yaşatır.

Minnewaterpark

Bunaltıcı kalabalıktan kaçmak ve kurtulmak istiyorsanız, işte burası tam da size göre. Sakinliği ve huzur vericiliği ile bilinen bu park, içinde romantik anlar geçireceğiniz aşk gölünü de barındırmakta. Sevdiklerinizde birlikte vakit geçirirken, kuğuların büyü atmosferine katılmak istiyorsanız, burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

De Halve Maan Bira Fabrikası

Brugge’nin en köklü fabrikası.. İçinde birbirinden güzel farklı renklerde biralar bulunuyor. Bira sevmiyorsanız bile burayı muhakkak görmelisiniz. Belirli bir ücret karşılığında gezebilmeniz mümkün.

Çikolata Müzesi

Çoğu insan çikolataya bayılır. Eğer siz de onlardan biriyseniz, birbirinden güzel, birbirinden renkli bu çikolataları, Çikolata Müzesi’ne giderek yerinde tatmanız mümkün.

Gruudhusemuseum

Eğer geçmişteki lordların zenginliğine tanık olmak istiyorsanız, mutlaka gelmeniz gereken yerlerden. İçinde bulunan etkileyici şömineleri, süslü ahşap krişleri, halıları ve diğer dekorasyon öğeleri ile, geçmişe ışık tutan yapıtları görmek isteyeceksiniz. 2018 yılının sonuna kadar kapalı olacak bu müze, muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor.