Billund Gezi Rehberi

tarafından
374
Billund Gezi Rehberi

Billund, Danimarka’nın en önemli şehirlerinden biridir. Bunun yanında, turistlerin ilgisini çekecek birbirinden eşsiz gezilmesi gereken yere sahiptir. Danimarka’nın en sevimli kasabası olan bu yerde, ziyaret etmeniz gereken noktaları sizler için derledik.

Billund’da gezilecek yerler nerelerdir?

Legoland

Legoland;  Billund kasabasının mutla gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bununla birlikte, şehrin keşfedildiği yer olarak bilinmektedir. Danimarka’nın en popüler yapıları, bu eşsiz mekanda Legolar ile canlandırılmaktadır. Özellikle çocuklar için paha biçilmez olan bu yeri, mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Jelling Krallar Müzesi

Danimarka’nın kültürünü yansıtan bu müze, şehrin biraz dışında bulunur. Müzenin içerisinde birbirinden ilginç interaktif eserler sergilenir. Kentin dışında bulunmasına rağmen, herhangi bir araçla çok kısa sürede buraya ulaşabilirsiniz.

Givskud Hayvanat Bahçesi

Givskud, Danimarka’nın en büyük hayvanat bahçesidir. İçerisinde oldukça çeşitli hayvan barındırmaktadır. Bu hayvanlar, yemyeşil doğası bulunan bu şehirde, siz ziyaretçileri bekliyor.

Hejnesvig Klisesi

Bu klise, şehir merkezine oldukça yakın. Uzaktan normal bir eve benzeyen bu yer, çevresinde yemyeşil bir bahçe bulundurmakta. Aynı zamanda, yerel halk için de oldukça kıymetli bir yerdir.

Skulpturpark

İçinde devasa heykeller bulunduran Skulpturpark, şehrin görülmeye değer yerlerinden. Kalabalıktan bunalan insanların huzur bulacağı sakin bir mekan. Dolayısıyla, rahatlayıp kendinizi bulacağınız bir alternatif.

Tarihi Evler

Şehrin merkezine indiğinizde, bu rengarenk evlerle karşılaşmanız, muhteşem bir deneyim olacaktır. Şu anda sadece gift marketler barından bu evlerden, pek çok hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Hem de oldukça uygun fiyatlara.

Vorbasse Müzesi

Bu müze, tarihi kalıntılara merak duyanlar için paha biçilmez bir yer. Bununla birlikte, şehrin kültürünü yıllardır olduğu gibi yansıtmakta. Yani Nillund için oldukça önemli ve muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Müzenin içerisinde şehirden çıkarılan eşyalar bulunmakta.