Denpasar Gezi Rehberi

tarafından
202
Denpasar Gezi Rehberi

Denpasar, Endonezya’nın mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden. Ayrıca ülkenin en büyük şehri olan bu yer, önemli bir ticaret merkezi. İnsanların cana yakınlıklarıyla bilindiği Denpasar, içinde barındırdığı kültürel çeşitliliği ile, paha biçilmez bir seyahat olacaktır. Denpasar’da muhakkak gezilmesi gereken yerleri sizler için sıraladık.

Denpasar’da gezilecek yerler nerelerdir?

Tanah Lot

Burası, şehrin en popüler turistik mekanı olarak biliniyor. Denizin ortasında bulunan ve bir kayadan oluşan Tanah Lot, görülmeye değer yerlerden. Ayrıca, Tanah Lot Tapınağı’na ev sahipliği yapan bu devasa kaya, 7 tapınaktan sadece biri. Haftanın her günü açıktır ve giriş çıkış saatleri 07:00 ile 19:00 arasındadır.

Bali Museum

Bali müzesi, Denpasar bölgesinde bulunan en köklü yapılardan biridir. Bununla birlikte, 1931 yılında, PJ Moojen tarafından inşa edilmiştir. İçerisinde bulundurduğu Bronz Çağı’na ait eserleriyle, şehrin tarihini olduğu gibi yansıtmıştır. Müzedeki tablolar, objerler, çömlekler ve heykeller, görülmeye değer tarihi eserlerden.

Hidden Canyon Beji Guwang

Bu eşi benzeri olmayan kanyonu, mutlaka bir rehberle gezmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca suyun tertemiz olması sebebiyle, dibini rahatlıkla görebilirsiniz. Bunların yanında kristal parlaklığındaki suların, yavaş akması sayesinde kolay bir gezinti yapacaksınız. Bali Guwang Köyü’nde bulunan bu kanyonu gezintiniz esnasında, suyun bazı zamanlar ani yükselmesine karşın, mutlaka can yeleklerinizi giymelisiniz.

Petitenget Temple

Bir çeşit tapınak olan Petitenget, 15. Yüzyıldan bu yana, sürekliliğini hiç değişmeden devam ettirir. Bunun yanında yapılış amacı pek çok hikaye veya efsaneye dayanmaktadır. İnanışlarına göre, bu tapınak kötü ruhlu bir cadının hapsolması adına inşa edilmiştir.

Pura Taman Ayun

Burası, Bali’nin en çok ziyaret aldığı yerlerden. Bir çeşit tapınak olan bu yer, tanrıların onurlandırılması amacıyla inşa edilmiş. Sadece dini törenlerin olduğu gün açık olan Pura Taman Ayun Tapınağı, Denpasar için oldukça önemli bir yapı.