Brugge’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
213
Brugge’da ne yenir, ne içilir?

Brugge, Belçika’nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Bununla birlikte hiç değişmeden günümüze kadar gelmiş pek çok tarihi yapı bulundurmaktır. Tatlı severler için paha biçilmez bir yerdir. Aynı zamanda, yerel halkının sıcak ve samimi insanları olmalarıyla da bilinir. Yanı sıra, ‘aşıklar şehri olarak adlandırılan bu yerde, romantik anlar geçirebileceğiniz birçok mekan vardır. Mutlaka görülmesi gereken bu yerin, kendine özgü tatlarını sizler için derledik. Ancak bilinmesi gereken şey, bu şehrin daha çok tatlı ve içecek yönünden zengin olduğu.

Brugge Yemekleri

Midye

Brugge sokaklarını keşfederken, büyük bir keyifle karnınızı doyuracağınız, ve sık sık karşınıza çıkacak bir lezzettir midye. Bu şehirde oldukça sık olarak tüketilir. Hatta tencere tencere yenir. Bir de yanında patates kızartması verilir. Şehrin en tenha köşelerinde bile bulabileceğiniz bu tat, size bambaşka deneyim yaşatacaktır.

Waffle

Brugge, bilindiği üzere tatlısıyla ünlü bir şehirdir. Aynı zamanda waffle, bu şehrin, hatta ülkenin olmazsa olmazıdır. Şehrin insanları bu tatlıyı kendilerine özgü hazırlamaktadır. Hamurun üzerindeki meyveler daha çok, daha çeşitli ve daha büyüktür. Aynı zamanda cadde üstlerinde oldukça fazla waffle  mekanı bulunur. Brugge’a gittim ve waffle yemeden döndüm demeyin.

Bira

Şehrin en ünlü içkisi biradır. 400’den fazla çeşidi bulunmaktadır. Yiyeceğiniz aperatiflerin yanında, rengarenk biralardan birini, muhakkak denemelisiniz. Bunun yanında, birde bira fabrikası bulunmaktadır. Belli bir ücret karşılığında içerisini gezebilmeniz ve birayı yerinde tadabilmeniz mümkün.

Çikolata

Belçika, adeta bir çikolata şehri. Kafanızı çevirdiğiniz her yerde çikolata dükkanları göreceksiniz. Yani çikolata severler için paha biçilmez bir yer. Bunun yanında çikolata fabrikası da, turistlerin gitmezsem olmaz dedikleri yerlerden. Bu eşsiz yeri ziyaret ederek, çikolatanın tadına yerinde varabilirsiniz.