Kopenhag Gezi Rehberi

tarafından
202
Kopenhag Gezi Rehberi

İskandinavya ülkeleri başkentleri arasında kanalları, trafiğe kapalı cıvıl cıvıl caddeleri, dünyaca ünlü şeflerin hizmet verdiği restoranları ile en canlı başkent Kopenhag. Danimarka, her zaman refah seviyesi, yaşam kalitesi en yüksek ülkeler arasında yer alan küçük bir adalar ülkesi. Tarihi yapısı ve yaşam kalitesiyle gidilip görülmesi gereken yerlerden biri. Gezmek için Kopenhag’ı tercih edenlere özellikle gidilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Kopenhag’ta gezilecek yerler

Nyhavn Kanalı

Kentin kalbi burada atıyor denilebilir. Rengârenk evleri, liman kıyısındaki kafe, bar ve restoranlarıyla Kopenhag’ın en hareketli yerlerinden biridir burası.

Tivoli Bahçeleri

Çocuk oyun bahçeleri, kafeleri ve eğlence alanları ile keyifli zaman geçirebileceğiniz şehrin merkezinde yer alan oldukça keyifli bir park. Dünyanın en eski eğlence merkezlerinden birisi.

Küçük denizkızı heykeli

Kopenhag’ın simgesi ile ünlü denizkızı heykeli, 1913 yılında ünlü masal yazarı Andersen’in denizkızı masalından esinlenerek yapılmış.

Stroget

Dünyada görebileceğiniz en uzun, sadece yayalara açık ve en büyük alışveriş caddelerinden biridir.

Amelienborg Sarayı

Birbirinin aynı dört binadan oluşan bu sarayın önünde her gün nöbet değiştiren askerleri de görebilirsiniz.

Bakken

Şehrin kuzeyinde yer alır. Dünyanın en eski 430 yıllık lunaparkını mutlaka görmelisiniz.

Blue Planet (Akvaryum)

Piranhalar, anakondalar muhakkak görmeniz gerekenler arasında.

Ulusal Müze

Eskiden saray olan bu müze, Taş Devrinden, Viking dönemine; Ortaçağ’dan Rönesans Dönemine kadar uzanan tarihi eserlerle dolu.