Avrupa’nın En İyi Kayak Merkezleri

tarafından
165
Avrupa’nın En İyi Kayak Merkezleri

Dört gözle kayak sezonunu bekleyenleri, memnun kalacakları Avrupa kayak merkezleri yazımızda derledik.

Avrupa’nın Kayak Merkezleri

Les 3 Valles, Courchevel, Fransa

Courchevel, her bütçeye uygun otellerin bulunduğu bir kayak merkezidir. Merkezde, 600 km uzunluğunda olan pistler ve 160’ı geçkin liftler yer alıyor. Avrupa’nın en iyi kayak merkezi olarak nitelendiriliyor. İstanbul’dan Cenevre’ye uçarak Lyon üzerinden kayak merkezine gidebilirsiniz. Lüks otel fiyatları ise genelde 250 TL’den başlıyor. Kalabalık bir grupla gidiyorsanız şayet indirim payınız olabiliyor.

Dolomitler, Cortina, İtalya

Güney Alpler’de yer alan büyüleyici manzaralara sahip Cortina Kayak Merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş. Kayak merkezi 1000 kilometre uzun pistleri ve 400 lift hizmet sağlıyor. Manzaraların güzelliğinin yanında kayak ve snowboard yaparak, doğayı gezerek dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Kayak merkezinde günlük skipass için ortalama fiyatı 50 Euro. Kaymak isteyeceğiniz pistlere göre fiyat değişikliği bulunuyor. İstanbul üzerinden Venedik’e giderek Cortinaya 2 saat süren bir yolculuğun ardından ulaşabiliyorsunuz.

Tirol, Kitzbühel, Avusturya

Orta çağ kokan kasabanın en gözde kayak merkezi olan Kitzbühel, 170 kmlik pistte ve 50 liftle hizmet veriyor. Dünyanın en zorlu kayak pistlerinin bu merkezde olduğunu belirtelim. Günlük skipass fiyatı 50 Euro’dur. Münih havalimanına giden birçok uçak firması bulunuyor. Sonrasında araba kiralayarak veya otobüslerle kayak merkezine gidebilirsiniz.

>> Her Yerde Karşınıza Çıkabilecek 5 Tip Tatilciye Göre 5 Tatil Rotası

Zermatt, İsviçre

İsviçre Alplerinde bulunan kayak merkezi Avrupa’nın en iyileri içerisindedir. Pistlerin uzunluğu 360 kmdir. Kayak yaparken İtalya sınırına geçebiliyorsunuz.Günlük skipass fiyatı 70 CHF’dir. İstanbul’dan Cenevre, Zürih veya Basel’e uçarak Zermatt’a ulaşabilirsiniz.

Chamonix, Fransa

Mont Blanc eteklerine yerleşmiş olan Chamonix, dik ve off-pist alanları ile heyecan severlerin vazgeçilmezi. Liftlerin dağınık bulunduğu bölgede teleferik ve bir araç yardımını alabilirsiniz. Günlük skipass 40 Euro’dur. Kayak merkezlerine en yakın ulaşım sağlayacağınız havalimanları Cenevre ve Lyon havalimanıdır.

Bonus: Bansko, Bulgaristan

İstanbul havalimanından Sofya havalimanına 2 saat süren yolculuğun ardından ulaşıyorsunuz. Kayak merkezine gitmek içinse transfer şirketlerin araçlarını tercih edebilirsiniz. Yolculuk 1 saat sürmektedir. Bölgede 12 lift ve 70 km pist bulunuyor.