Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 6 Muhteşem Şehir

tarafından
140
Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 6 Muhteşem Şehir

Vizesiz seyahat, gezmeyi sevenlerin en çok tercih tatil planlarından biri. İnsanlar yurtdışı seyahatlerine gitmek için vizesiz birçok şehir araştırmaktadırlar. Bu şehirler içerisinde son yıllarda turistlerin yoğun ilgisinden dolayı rağbet gören yerlerden 6 tanesinden bahsedecek olursak;

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz Şehirler

Saraybosna, Bosna – Hersek

Avrupa da bulunan ve Türk tatilcilerin oldukça merak ettiği yerlerden birisi olan Saraybosna, her yıl birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Mimarisi, cami ve kiliseleri ile büyük ilgi uyandırıyor.

Belgrad, Sırbistan

Şehirde tekne turu yaparak birçok yeri keşfediyorsunuz. Eski çağlara ait birçok kalıntıyı bünyesinde taşıyan Belgrad son yıllarda gece hayatının canlılığı ile de tatil için tercih edilen şehirler içerisinde yer alıyor.

Odessa, Ukrayna

Karadeniz’in en büyük liman şehirleri içerisinde olan Odessa,  tarihi kültürü, antik surlarla çevrili sokakları ile tercih edeceğiniz tatil yerleri listesinde bulunmalı.

Filmlere Mekan Olan Şehirler; 13 Görülesi Dünya Şehri

Üsküp, Makedonya

Neolitik dönemden izler taşıyan şehir, tatil için ekonomik şehirlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Şehirde eğlenceli vakit geçirmeniz kaçınılmaz. Eski çarşısı, tarihi hanları, Büyük İskender Heykeli hayran kalacağınız yerlerden bir kaçı oluyor. Vodno Dağı zirvesinde bulunan Milenyum Haçı yoğun ilgi gören yerlerden birisi oluyor.  Şehre 17 km uzaklıkta olan Matka Kanyonu da görmeniz gereken yerler içinde.

Tiflis, Gürcistan

Tarihi yapısı ve size sunduğu sessizliği ile eğlenceli gece hayatından uzak bir yer olan Tiflis, doğal kaplıcaları ile de hayranlık uyandırıyor.  Yemek kültürü ise oldukça lezzetli. Pideler, mantılar, ekşili lahanası Tiflis de yemeniz gereken muhteşem lezzetlerden.

Karadağ, Kotor

Bu bölge sevimli bir kasaba tarzında bir yer. Şehrin nüfusu 13.000 civarındadır. Daracık sokakları ve tarihi yapıları ile değişik bir atmosfer solumanıza imkan sağlayan bu bölgenin  vizesiz seyahat edeceğiniz yerler içerisinde listeye eklendiğini söyleyelim.