Singapur’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
163
Singapur’da ne yenir, ne içilir?

Singapur’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Uzakdoğu bölgelerini ziyaret etmek isteyen kişiler için en büyük farklılık mutfakta yaşanır. Özellikle Türkiye ile çok farklı bir kültür yapısı bulunan bu ülkelerde yeme kültürü de farklı olduğundan dolayı ziyaretçiler zaman zaman zorlanabilmektedir. Fakat Singapur gibi bir bölgeye gidileceği zaman kişilerin bu konuda önceden hazırlık yapması, yemek yeme noktasında da ziyareti keyifli hale getirecektir. Çin ve Hindistan gibi çok önemli ülkelerin yemek kültürlerinin harmanlandığı bir yer olan Singapur, bu bakımdan oldukça zengindir.

Singapur uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Singapur uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Singapur’da Ne Yenir?  

Singapur’da deniz ürünleri konusunda zengin bir seçenek var. Yengeç, ıstakoz, karides gibi deniz ürünlerini seven kişiler, Singapur’da tam anlamıyla ziyafet yaşayabilir. Sushi gibi son dönemlerin popüler yiyecekleri için de Singapur tam bir merkezdir. Kentin diğer popüler lezzeti ise Noddle. Tavuklu ve kırmızı etli farklı tarifleri bulunan noddle, turistlerin vazgeçmediği lezzetlerden birisi. Acılı Ekşili Çorba ya da Sebzeli Pilav gibi farklı lezzetlerin tercih edildiği şehirde kişilerin lüks restoranların yanı sıra kentteki sokak satıcılarından da lezzetli yemekler yemesi mümkün.

Singapur genelinde ziyaret sırasında mutlaka tadılması gereken lezzetler ise şöyle;

  • Tofu
  • Kızarmış Dondurma
  • Bitki Çayları