Milano’da ne yenir ne içilir ?

tarafından
201
Milano’da ne yenir ne içilir ?

Milano’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Milano uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Milano uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Milano Yemekleri

Tipik Bir Milano Klasiği: Luini’de Panzerotti

Luini belki de tüm Milano’nun en popüler hamur işleri yapan pastanesi. Vittorio Emanuele’nin hemen arkasında kalan sokakta Santa Radegonda sokağında küçücük bir dükkan ama önü günün her saati full sıra bekleyen insanlarla dolu. Vızır vızır çalışan bir servisi olduğundan her şekilde çok da beklemiyorsunuz.

Akşam Üstü Aperitivo Yapın

Acıkmakla acıkmamak arasında kaldığınız ama akşam yemeği modunda da olmadığınız anlarda veya akşam yemeği hazırlayacak gücü kendinizde bulamayacak kadar yorgun olduğunuz iş çıkışlarında kendinizi müdavimi olduğunuz bir aperitivo bara attınız mı işlem tamam. Önünüzde favori içkiniz, yanında aperitivo büfesinden lezzetli atıştırmalıklar

Milano’nun Tarihi Pastanesi Cova’da Mola Verin

Milano’nun en eski en ikonik cafelerinden biri olarak biliniyor. 1817’de Antonio Cova adlı bir asker tarafından Teatro alla Scala’nın yanına açılmış. İkinci Dünya Savaşı’ndaki bombardımanlardan zarar gören cafe 1950’den beri de Via Monte Napoleone’de Milano’da modanın kalbinin attığı sokakta bulunuyor. Bu civardaysanız, klasik İtalyan tatlıları ve kahvesi molası vermek için en doğru adres.

Pizza

İtalyan mutfağı denince akla gelen ilk yemek tabi ki pizzadır. İtalya’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Milano’da da lezzetli ince hamurlu pizzalar yiyebilirsiniz.

Makarna

Makarnanın anavatanı İtalya’da yeme içme konusunda bir diğer meşhur yemekte makarna. Çeşitli soslarla değişik makarnalar yiyebilirsiniz. Hatta el yapımı makarna satan dükkanlara da uğramanızı tavsiye ederiz.

Lazanya

İnce makarna hamurları içerisine kıyma konulan ve fırında pişirilen lazanya, Milano’da yiyebileceğiniz bir başka ünlü yemek.

Tiramisu

Tatlılardan ne meşhur derseniz tramisu tatlısı önerebiliriz. Bizim de aşina olduğumuz bu tatlı küçük keklerin üzerine muhallebi konularak yapılıyor.

Cappuccino

İtalyanlar için kahve çok önemli. Güne hemen ayaküstü kahve içerek başlıyor ve bu keyiflerini gün boyu sürdürüyorlar. Milano’nun ise özellikle cappuccinoları meşhur.

Risotto

İtalyan pilavı olarak da bilinen ve safran katılmış bizim pilava göre biraz daha lapa şeklinde pişirilmiş bir tür pilavdır.

Panetto

Milano’da tatlı olarak başka ne yiyebilirim derseniz üzümlü ve meyve şekerli Chrismıs keki olan panettoyu önerebiliriz.