Singapur Gezi Rehberi

tarafından
300
Singapur Gezi Rehberi

Singapur’da Gezilecek Yerler

Singapur özel şehirlerden birisi olduğu gibi gezilecek yerler konusunda da oldukça zengin. Orchard Caddesi, Raafles Sarayı, Sentosa Adası, Yüzen Stadyum, Asya Medeniyetleri Müzesi ve Chettiar Tapınağı gibi yerleri dolaşabileceğiz Singapur’da keyifli şehir gezilerine katılabilirsiniz.  Küçük bir yer olmasına karşın dünya genelinde ticaret ve turizm merkezi olarak kabul edilen Singapur, ekonomik anlamda da oldukça güçlü. Bu durum aynı zamanda kent yaşamına da doğrudan etki yapmış durumda. Bu bakımdan kenti dolaşan kişiler için Singapur oldukça cömert ve etkileyici.

Singapur’da Nereler Gezilebilir?

Singapur’a giden kişilerin ilk uğrak noktalarından birisi Gardens by the Bay oluyor. Yaşam bahçesi olarak tanımlanan bu yer, farklı bitki türleriyle keyifli bir dünya sunuyor. Tropikal bitkileri görmek isteyen kişiler için bu park tüm dünyada eşsiz bir mekan. Üstelik şehir manzaralı olan Gardens by the Bay, keyifli bir mola için de ideal.

Bölgeye özgü hayvanları görmek isteyenler ise Singapur Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilir. Şehrin en çok ziyaret alan bölgelerinden birisi olan hayvanat bahçesinde hayvanlar kafeslerde tutulmuyor. Güvenliğin sağlandığı hayvanat bahçesinde ziyaretçiler gece safarisi gibi farklı etkinlikler katılabiliyor. Gardens by the Bay’da olduğu gibi bitki seçenekleri ile dikkat çeken Singapur Botanik Bahçeleri bu konuda görülecek yerler arasında.

Singapur denildiğinde pek çok ünlü yer akla gelirken özellikle bahçeler ve parklar ilk sıralarda yer alıyor. Dünyaya bu özelliği ile ün salan ve yıl boyunca milyonlarca turisti ağırlayan Singapur için bu parkların özel bir yeri vardır. Singapur bahçeleri için özel bir tur bile organize edilebilir. Kentin farklı noktalarında gezilecek yerlerin fazla olması, özellikle botanik ile ilgilenen kişileri Singapur’a yönlendirir.

Singapur’da Nereler Görülmeli?

Kentin genel bir görünümünü izlemek isteyen kişiler için mutlaka görülmesi gereken yer ise Marina Bay. Kıyıda yaşayacağınız bu anlar, Singapur’da unutmayacağınız bölümlerden birisi olacak. Kentin önemli bir diğer simgesi ise Jurong Kuş Parkı. Daha çok ailece ziyaret edilen bu yerde, farklı kuş türleri görülebiliyor. Üstelik fotoğraf çekmek isteyenler için de bu park oldukça ideal. Singapur’dan geriye farklı hatıralar kalmasını istiyorsanız buraya giderken fotoğraf makinenizi de mutlaka yanınıza alın.

Alışveriş yapmayı sevenler için ise ilk gidilecek yer Orchard Road. Kentin lüks caddelerinden birisi olan Orchard Road’ta hem alışveriş merkezleri hem de birbirinden lezzetli yiyeceklerin bulunabileceği kafeler var. Bu yerlerin dışında Singapur’da Çin Mahallesi gibi bölgeler de ziyaret edilebilir.