Sofya’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
188
Sofya’da ne yenir, ne içilir?

Sofya’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Türkiye’yle yakın bir coğrafyada bulunan Sofya’nın mutfak kültürü de Türkiye’yle benzeşmektedir. Bu bakımdan özellikle Türkiye’den Sofya’ya giden kişiler için mutfak kültürü son derece lezzetli gelecektir. Kentte ön plana çıkan lezzetler, şehri dolaşan kişiler tarafından mutlaka tercih edilirken, bu lezzetler dahi Sofya için turistik anlamda artı değer katmaktadır.

Sofya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Sofya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sofya’da Ne Yenir?

Şehrin en popüler yiyeceklerinden birisi Tarator çorbasıdır. Türkiye’de de pek çok kişinin sevdiği çorba, Bulgaristan’da özel olarak yapılır ve özel bir şekilde sunulur. Kentin bir diğer popüler yemeği ise Plevne tavuğudur. Bulgaristan ile özleşen bu yemekte tavuk özel bir şekilde harmanlanır ve arpa şehriye ile birlikte sunulur.  Lezzeti Bulgaristan sınırını aşan Plevne tavuğu, kentin pek çok noktasında özel olarak yapılır.

Bu tip özel lezzetlerin yanı sıra şehirdeki diğer popüler yemekler,  Bulgar kebabı,  Tikvenik, Pritnisa, Funuyki, Pirinç salatası ve fırında biber dolmasıdır.