Pokhara Gezi Rehberi

tarafından
208
Pokhara Gezi Rehberi

Pokhara için ilk olarak söylenebilecek şey şehirde yapılacak şeyler listesinin çok uzun olduğudur. Öyle ki kentte genelde daha uzun ziyaretler yapılarak dolu dolu bir Pokhara ziyareti yapılır. Bu kapsamda ise sadece görülecek yerler değil, kentteki hareketli yaşam sayesinde katılacak etkinlikler de oldukça fazladır. Doğa yürüyüşü, yeni bitkiler keşfetme, rafting, kano, dağ bisikleti gibi çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapan Şehir, aynı zamanda özel dini yapılarıyla da dikkat çeker.

Pokhara uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Pokhara uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pokhara’da Neresi Gezilir?

Bölgede en dikkat çeken yapılardan bir tanesi Shanti Stupa. Özel bir Budist tapınağı olan bu yer aynı zamanda barışı simgeler. Tepe bölgede bulunan tapınak, sadece manzarasıyla dahi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Bu bölgenin yanı sıra eski değerlerin saklanarak günümüze kadar getirildiği Gurkha Müzesi deyine görülebilecek yerler arasındadır.

Şehrin coğrafi özellikleri aynı zamanda pek çok doğal oluşuma da imkan sağlamıştır. Öyle ki bölgede bulunan Gupteswar Mahadev Mağarası ve Mahendra Mağarası mutlaka görülmesi gereken doğal oluşumlar arasında yer alır.

Kentte gezme denildiğinde akla ilk gelen yer ise Pewa Gölü. Şehirde tasarruf için belirli saatlerde elektrik kesintisi yapıldığı gibi göl kıyısında her zaman birilerini bulmak mümkün. Müzik kent için çok önemli olduğu gibi göl çevresinde mum ışığında oturarak vakit geçiren kişilere eşlik edilerek farklı bir deneyim yaşanabilir.