Şarm El Şeyh Gezilecek Yerleri

tarafından
274
Şarm El Şeyh Gezilecek Yerleri

Şarm El Şeyh Gezilecek Yerleri, doğal güzellikleri, berrak denizi ve politik  açıdan dünyanın farklı yerlerinden turist çeken bir bölgedir.

Mısır’ın önemli şehirlerinden biridir. Bölge deniz ve iş turizmi bakımından oldukça büyük öneme sahiptir. UNESCO’nun Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Merkezi tarafından barış ve güzellik yönünden en iyi şehirlerden biri olarak seçilmiştir. Turistlerin en ilgi gösterdikleri alanlar ise derin mercan kıyıları, zengin su altı habitatı ve berrak denizi oluyor. Dünyanın en güzel mercan resifleri bu bölgede yer alıyor. Yılın 12 ayı ziyaret edilebilir halde olan bölgede flora ve fauna çeşitliliği vardır. Turistik bölge haline gelen kentte otellerin yanı sıra kamp kuran insanların sayısı da oldukça fazladır. Plajlarının büyüklüğü ve temizliği tatil severlerin gözdesidir. Şehrin en ünlü bölgesi Na’ama Körfezidir. Geceleri çok canlı ve eğlenceli geçmektedir. Birçok bar, eğlence mekanı, gece kulüpleri ,restoranlar bu alanda yer alıyor. Bölgede yapılabilecek en güzel aktivitelerden bir tanesi de çevredeki çöllerin deve ile gezilmesidir. Farklı bir deneyim kazanmak isterseniz bu geziyi mutlaka denemelisiniz. Şarm El Şeyh Gezilecek Yerleri;

1 – Soho Square

Kentin en canlı meydanıdır. Meydanda Dubai’de ki gibi gece su gösterileri düzenlenmektedir. Cafeler, ünlü restoranlar ve alışveriş mağazaları en çok bu meydanda bulunuyor.

2 – Old Market (Souk)

Mavi renkli otobüslerle 5 EGP karşılığında old markete ulaşabiliyorsunuz. Markette hediyelik birçok eşya, süs eşyaları, atıştırmalık ve yöresel birçok lezzeti bulabiliyorsunuz.

3 – Al- Sahaba Camii

Camii Old Marketin tam ortasında yer alıyor. Işıl ışıl parlayan caminin içerisi ise muazzam güzelliktedir.

4 – Şarm El Şeyh Kumsalları

Kızıldeniz’in en  güzel kıyısına sahip olan Şarm El Şeyh, turistlerin bu yönlü ilgi odağı olmuştur. Temiz bir deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler Şarm El Şeyh kumsallarına koşuyor.

5 – Renkli Kanyon

Dünyanın en renkli kanyonu 300 metre uzunluğundadır. Kanyon şehir merkezine yaklaşık 2 saat uzaklıktadır. Renkli taşlarla dolu olan bu kanyonu mutlaka gezmelisiniz.