Rio de Janeiro Gezi Rehberi

tarafından
157
Rio de Janeiro Gezi Rehberi

Rio de Janeiro gezi rehberi yazımızda, Rio de Janeiro ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Rio de Janeiro’nun altın sahilleri ve yemyeşil doğası sizi kendine çeken yanlardan birkaçı. Güzel bir Rio turu yapmaya ne dersiniz?

Rio de Janerio uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Rio de Janerio uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Rio de Janeiro’da Gezilecek Yerler

Yemyeşil dağların zirvesine çıkmak ve nefesinizi kesen manzaralar ile karşılaşmak istemez misiniz ? Rio’da bu manzaraları doyacağınız bir seyahat sizi bekliyor. Şehirde gezilecek olan yerler hem tarihi hem de doğal güzellikte bulunan alanlardır. Onun dışında canlı gece hayatı sizi dansa kaldırmaya hazır. Samba dansını eğlenceli gece hayatında yapmak tahmin ettiğiniz gibi eğlenceli olacaktır. Gece sokaklara çıktığınız vakit, kendinizi müziğe kaptırıyorsunuz bile. Tabi ki öncelikle bir partneriniz olmalı. Şehirde her türlü deneyimi yaşamak için rüya gibi bir seyahate hazır olun. Görmeniz gereken şehrin sembollerinden olan birkaç yerden kısaca bahsedelim.

Christ Redeemer ( Kurtarıcı İsa Heykeli )

38 metre uzunluğunda olan bu heykel Dünyanın yeni 7 harikası içerisinde bulunuyor. Heykelin yapılmasının amacı ise Brezilya’nın kurulmasının 100. yıl şerefine olmasıdır. 1922 yılında yapılmaya başlanılan heykel, sabun taşı ve beton taşından yapılmıştır. 1931 senesinde ise büyük bir törenle açılmıştır. Heykelin yapılmış olmasının bir diğer amacı ise şehrin Hıristiyan kültürüne sahip oluşu olmaktadır. Anıtı ziyaret etmek isterseniz çevresine kurulan merdivenlerden yardım alarak yukarıya doğru çıkabilirsiniz.  Heykele gitmeye karar verdiğiniz vakit yemyeşil yollardan geçeceğinizi ve doğa ile iç içe olacağınızı söyleyelim. Heykele ulaşmanızın en kolay ve ucuz yolu ise trenlerdir.

Copacabana Sahili

Şehrin güneyinde yer alan ve 4 kilometre uzunluğunda olan sahil, hem tatil yapmak hem de konaklamak için en uygun yerlerdendir. Sahil güzel olduğu kadar hareketli bir plaja da sahiptir. Top oynayanlar, satıcılar, eğlenceli aktivitelerde bulunan insanlar… Temiz suyu ve bembeyaz kumu ile sizlere tavsiye edebileceğimiz bir yer.

Sugar Loaf Dağı

Atlantik Okyanusuna doğru uzanmış olan, şehrin simgesi haline gelen bir zirve noktası Sugar Loaf dağıdır. Zirvenin adı şeker kamışı ticareti yapıldığı zamanlarda konulmuştur. Bu tepe 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesinde korunmaktadır.