Sao Paulo’da ne yenilir ve ne içilir?

tarafından
201
Sao Paulo’da ne yenilir ve ne içilir?

Brezilya’nın en büyük şehri olan Sao Paulo içerisinde birçok kültürü barındırmaktadır. Şehre İtalya, Lübnan ve Japonya’dan büyük oranda göç almıştır. Bu yüzden kültür açısından oldukça zengin ve ilginç bir şehirdir Sao Paulo.  Faklı birçok yerden göç alan Sao Paulo yemek konusunda da zengin ve çoğunlukla göç aldığı yerlerden yemek kültürünü örnek almıştır. Bu yüzden Sao Paulo’ya özdeş bir lezzet bulmanız zor olabilir. Sao Paulo’ya yolunuz düştüğünde şunları yiyebilirsiniz; Bu muhteşem tatları, denemek ve tarih kokan şehri gezmek için Sao Paulo uçak bileti almanız yeterli 🙂

Sao Paulo Yemekleri ve İçecekleri

Cinda

Cinda:  Sao Paulo’da özellikle sabah kahvaltısında yenen bir meyve yulafla karışık veriliyor.

Kahve

Kahve: Kahve Brezilya’nın ana vatanıdır. Sao Paulo’ya gidip kahve içmeden olmaz. Sao Paulo’da birçok farklı ve güzel kahve yapan yerler bulunmaktadır.

Nargile

Nargile: Sao Paulo yukarıda ki yazımızda da belirttiğimiz gibi birçok yerden göç almış bir şehirdir. Göç aldığı yerleden biri de Lübnandır. Eski Osmanlı geleneği olan nargile Lübnan ile Sao Paulo’ya taşınmıştır.

Mousse

Mousse: Brezilya’da en çok sevilen ve tüketilenler arasında meyve yer almaktadır. Sao Paulo’da ise mousse adı verilen meyveden yapılan köpüklü tatlı oldukça meşhurdur.

Sao Paulo’da gidilecek ve lezzet konusunda uzman olan birçok mekan vardır. Sao Paulo’ya gidilip uğranmadan geçilmez denilen lezzet noktalarını şöyle sıralayabiliriz: Barbacoa, Mocoto, La Peruana Cevicheria, Vicolo Nostro, Figueira Rubaiyat.

Vicolo Nostro Akdeniz mutfağına özgü lezzetler sunmasıyla hafızalarda yer etmiştir.