Pattaya’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
176
Pattaya’da ne yenir, ne içilir?

Plajı ve gece hayatıyla ünlü olan Pattaya, Tayland’ın en önemli şehirlerindendir. İsminin anlamı Güney Batı Munson Rüzgarı’dır. Gitmiş olan ziyaretçiler Tayland’dan bambaşka bir dünya olduğunu söylerler. Doğu Asya’nın en gözde merkezlerinden olan Pattaya,’ damak zevkinize uyabilecek çok sayıda lezzet barındırmakta.

Pattaya Mutfağı

Rambutan

Rambutan, Pattaya’ya has, bir çeşit tropik meyvedir. Diğerlerinden ayrılır.  Dışındaki dikenli kabuğu soyulduğunda ortaya kıpkırmızı bir meyve çıkar. Yerel halk bu meyveyi sıklıkla tüketmektedirler. Kendi memleketinizde bulunması zor olan bu meyvenin tadına muhakkak bakmalısınız.

Hindistan cevizli dondurma

Sıcak bir iklime sahip olan bu bölgede, hemen hemen bütün meyvelerin dondurmasını bulabilmeniz mümkün. Fakat Pattaya’da en çok tercih edileni, daha çok serinlettiğine inanılan hindistan cevizli dondurmadır.

Böcekli yemekler

Böcekli yemekler bizim kültürümüze göre yabancı bir lezzet. Fakat yerel halk bunlara bayılıyor. Özellikle çekirge ve akrep kızartması onlar için oldukça sevilen yemeklerden. Seyahat etme şansı yakalarsanız, muhakkak denemekten çekinmemenizi tavsiye ederiz. Sizin için farklı bir deneyim olacaktır.

Erişte

Erişte Asya ülkelerinde oldukça sık karşımıza çıkan bir lezzet türü. Tayland ülkesi için de vazgeçilmez bir tat. Sokak araları veya pazar tezgahlarında sürekli karşılaşacaksınız. Tavuk, kırmızı et ve deniz ürünleriyle hazırlanıyor. Eriştenin tadına bir de Pattaya’da bakın deriz. Aynı zamanda bu şehirde eriştenin çorbası da oldukça meşhurdur. Gecenin geç vakitleri sokakta içinizi ısıtıp karnınızı doyuracak bir tat bulabilmeniz mümkün. Bu çorbalar genellikle çubuk veya çin kaşığı ile tüketilmektedir.

Buzlu kavun

Tayland’da içki su gibi tüketilen bir içecektir. Buzlu kavun, Pattaya şehrinin en ünlü içkilerindendir. Bu içki bölgede oldukça sık tüketilir. Yerel halkın yanı sıra, gelen ziyaretçiler de tadına bayılırlar.