Los Angeles Gezi Rehberi

tarafından
185
Los Angeles Gezi Rehberi

Los Angeles’ ın şehir içi mesafesi oldukça uzun olduğunda araç tutmanız ya da gezi rehberini tercih etmeniz olası alternatifler. Doğal adıyla melekler şehrinde tam bir Amerika yaşantısı olduğu söylenebilir. İklimi, lüks yapıları ve aktiviteleriyle Los Angeles’ı tercih edenler için özellikle gidilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Los Angeles’ da gezilecek yerler

Griffith Observatory (LA Rasathane Binası)

Meşhur Hollywood yazısını ve Los Angeles kentini en güzel göreceğiniz yerlerden biridir. Buraya çıktığınızda Hollywood yazısını arkanıza alıp şehri farklı açılardan görebilirsiniz.

Santa Monika

En fazla turist burada bulunur. Yerli halk da hafta sonu zaman geçirmek için bölgeye gelir. Pasifik okyanusu sahilinde yer alan Santa Monika en popüler sahillerden bir tanesidir. Oldukça eğlenceli bir yerdir ve burada alışveriş yapabilir, sahilinde güneşlenebilirsiniz.

Universal Studios

Seyrettiğiniz çoğu Hollywood yapımı filmi, üstü açık arabalarla gezerek, nasıl çekildiğini görebilir ve setleri gözlemleyebilirsiniz. Gösterim saatlerine göre plan yapmalısınız. Farklı şov ve etkinlikler olduğu için, planlama yapmazsanız gösterileri kaçırabilirsiniz.

 Beverly Hills

Ana caddesi Rodeo Drive’dır. Birçok kafe, restoran ve alış-veriş merkezi burada bulunur.

UCLA(Kaliforniya Üniversitesi)

Dünya’nın en iyi ilk 10 üniversitesinden birisi olan UCLA kampüsü görülmesi gereken yerler arasında.

Exposition Park

Müzeler bölgesidir. Gelmişken bir kaç müze görmek istiyorum diyorsanız tarih ve sanat müzelerine göz atabilirsiniz. Emin olun hayran kalacaksınız.