Kaliforniya Gezilecek Yerleri

tarafından
177
Kaliforniya Gezilecek Yerleri

Yıl boyunca ziyaret etmeye uygun olan eyaletin en güzel zamanları bahar aylarıdır. Kaliforniya Gezilecek Yerleri arasında hatıraları bol olan mekanlar var.

Kaliforniya’yı ziyaret için yolculuğa koyulacaksanız Los Angeles, San Fransisco gibi bölgelerin keşfedilmeyen yerlerini görmelisiniz. Lüks oteller, alışveriş merkezleri, müzeler ve sergi merkezleri eyaletin ilgi gören kısımlarıdır. Yaz aylarında tatil için gitmek istiyorsanız bölgenin plajlarının oldukça kalabalık olduğunu söyleyelim. Kaliforniya’nın uzun sahil şeridinde su aktiviteleri ile ilgilenenler hoşça vakit geçirebilirler. Mesela tüplü dalış aktivitesini mutlaka denemelisiniz. Yürüyüş yapmayı seviyor yükseklikten korkmuyorsanız Sierra Nevada ve eyaletin volkanlarının bulunduğu Mount Shasta bölgelerine gidebilirsiniz. Üretimde başarılı olan Kaliforniya’da ürünlerin zaman zaman festivalleri düzenleniyor. Çilek ve avokado üretiminde ilk sıraları alan eyalete festival zamanları gidebilirsiniz.

Kaliforniya sinema için oldukça önemli bir noktadır. Eğer yolunuz bir gün düşerse mutlaka uğramanız gereken yerler aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Özellikle Santa Monica plajı ile gece hayatının eğlencesini yaşarken Universal Studios Hollywood ile de çekilen efsane filmlerin atmosferini tadabilirsiniz.

Kaliforniya Gezilecek Yerleri listesi;

 1. Santa Monica
  Tatil için tercih edebileceğiniz, eğlence dolu vakit geçirebileceğiniz bir bölgedir. Deniz keyfi yapabileceğiniz plajı ve aktivite listesi oldukça kabarık. Santa Monica State Beach deniz,kum ve güneşin tadını çıkaracağınız yerdir. Plajda satranç, voleybol, tekne turları gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Ücretsiz düzenlenen konserler ve akvaryum gezileri sizleri bekliyor.
 2. Unıversal Studios Hollywood
  Unıversal Studios Hollywood, en eski film stüdyosunu bünyesinde barındırıyor. Büyük eğlence parkının içerisinde film sahneleri çekilirken farklı anlara tanıklık edeceksiniz. Her yaştan insanın ilgisini çekecek, eğlenilebilecek bir atmosfere sahiptir.
 3. Griffith Park and Observatory
  Yeşil alan 1896 yılında Griffith J. Griffith tarafından armağan edilmiş. Kentin manzarasını seyretmek için muazzam bir yer. Ücretsiz olarak bu alana girebiliyor güneşin doğuşunu fotoğraflayabiliyorsunuz.
 4. Disneyland
  Bir diğer eğlence parkı Disneyland’tır. Çocukların eğlence alanı gibi gözükse de her yaştan insana hitap ediyor. Oyun alanının bünyesinde konaklama alanları yer alıyor.
 5. The Getty Center
  1997 yılında ziyaretçilerini kabul eden The Getty Center, Orta çağdan barok mimarisine kadar birçok eseri sergiliyor.