Budva’da ne yenir? ne içilir?

tarafından
257
Budva’da ne yenir? ne içilir?

Budva’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Her ülkenin ve şehrin kendine özgü yemek çeşitleri bulunuyor olup, farklı tatlar denemek isteyenlerin Budva’da yeni lezzetler ile karşılaşacaklarının belirtelim.

Budva’da Ne Yenir?

Burek

Bilindiği gibi tanıdık bir lezzet olan burekler; ıspanaklı, kıymalı, peynirli ve patatesli halleriyle karşımıza çıkıyor. Diğer Ülkelerin yanı sıra Türkiye’nin bünyesinde çok bulundurduğu börek çeşitlerinin bir kısmına karşılamakta.

Şopska Salata

Salata hemen hemen her yemekle birlikte tercih ediliyor olup içerisinde;salatalık,domates,zeytinyağı ve beyaz peynir bulunmakta. Üzerine kaşar rendelenildiğinde farklı bir lezzet aldığı da beliriliyor.

Lignje

Daha çok atıştırmalık niteliğinde olan ve öğlen, akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz lignje aslında kızartılmış kalamar tabağı olmaktadır.

Black Risotto

İçerisinde deniz mahsullerinin olduğu bir yemektir. Çorba görünümlü olup, sevilen lezzetler içerisindedir.

Kacamak

Kacamak, mısır ununun tereyağıyla birleştiği enfes bir tat olan kaçamak sevilen ve tavsiye edilen tatlar içerisinde yer alıyor.

Cevapi

Köfte olan cevapi yemeğinde, köftelerin ekmek üstüne bir sos ile koyulan yemektir.Akşam yemeklerinde tercih edilenler arasında bulunuyor.

Montenegrin Lamb in Milk

Kuzu etlerinden oluşan yemek akşam yemeklerinin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor.

Priganice

Bir çeşit tatlı olan Priganice, hafif bir tatlı olup, servis edilirken bal ve çikolata sos ile servis edilmektedir. Oldukça lezzetli bir tatlı olan Priganice, en çok tercih edilen tatlılar içerisnde yer alıyor.

Octopus Salad

Güzel bir salata çeşidi olan Octopus Salad, tercih edilen salata çeşitleri arasında yer alıyor.