Giethoorn’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
184
Giethoorn’da ne yenir, ne içilir?

Giethoorn’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Hollanda’nın doğal güzellikleri ile sevilen kasabası olan Giethoorn’a gittiğiniz zaman yenilmesi gereken lezzetlerden bahsedelim.

Hollanda da oldukça ziyaret edilen yerlerden birisi olan Giethoorn, farklı lezzetleri ile de ziyaretçilere keyifli zamanlar yaşatıyor. Giethoorn adeta masal kasabası gibi bir yer. Doğası, manzarası, kanal ve köprüleri ile Venedik’i andıran bir kasaba. Ziyaretçilerin geldikleri bu güzel yerden oldukça memnun kaldıklarını söyleyebiliriz. Bunun  yanı sıra değişik lezzetlerinde olduğu kasabada manzaralara karşı güzel restoranların olduğunu belirtelim. Eğer yolunuz bir gün Giethoorn’a düşerse kanalların yakınında bulunan restoranlara uğramanızı tavsiye ederiz. Hollanda da genellikle kasabalarda merkeze göre hemen hemen aynı çeşit yiyecekler tüketiyor. Amsterdam bölgesinde ise daha farklı lezzetler ziyaretçileri bekliyor.

Giethoorn kasabasında yenilecek olan farklı lezzetlerden bahsedecek olursak;

Giethoorn’da Ne Yenir?

Domates çorbası

Lucca Due lokantasında güzel bir tanıdık lezzet bulabiliyor ve domates çorbası ile karnınızı doyuruyorsunuz.

Bitterballen- Kroket

Açlığınızı kısa süre yatıştıracak olan Bitterballen veya Kroket dışı çıtır çıtır olan bir lezzet.

Patat

Farklı bir lezzet olan Patat, üzerine Hollanda’nın meşhur peynirinin dökülmesi ile sunulan bir külah olarak karşımıza çıkıyor.

Hotspot, Stamppot

Yerli halkın en sevdiği yemekler içerisinde olan Hotspot ve Stamppot karın doyurucu yemeklerden olmakta.

Appelgebak

Appelgebak Hollanda’da elmalı krep olarak bilinir. Kahvaltılarda farklı bir tat olarak sunulan krepin tadılması tavsiye ediliyor.

Oliebollen

Oliebollen, Türkiye de olan lokma tatlısının bir benzeri olmakta.

Haring

Haring Hollanda da çiğ yenilen bir balıktır. Ekmek arasına turşu ve soğan dilimleri ile konularak sunulur. Özellikle Amsterdam sokaklarında ve küçük balık dükkanlarında bulunan bir tür ekmek arası oluyor.

Sefa Gril Restoran ve Ali Ocakbaşı gibi yerlerde ise Türk yemeklerine özgü çeşitler bulabileceğinizi belirtelim.