Arizona Gezi Rehberi

tarafından
169
Arizona Gezi Rehberi

Arizona gezi rehberi yazımızda, Arizona ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük yerli toprakları Arizona eyaletinde bulunmaktadır.Gezilecek yerlerin güzelliği ise sizleri büyüleyecek cinsten.

Güney eyaletlerin topraklarına seyahate çıktığınız vakit muazzam manzaralar ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Eyaletlerin kültürlerinin çöl manzaralarında gizlenmiş olduğunu görebiliyorsunuz. Sadece çöllerde değil merkezlerde de kültürel yapılar mevcuttur. Gezilecekler listesini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

1 – Büyük Kanyon Ulusal Parkı

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan en eski milli park Büyük Kanyon Ulusal Parkıdır. Farklı renklere sahip olan kanyonun çevresinde Kolorada Nehri bulunuyor. Amerika Birleşik Devletlerinin ilk kanyonu bu büyük kanyondur.

2 – Antilop Kanyonu

En çok resim çekilen Antilop Kanyonu görüntüsü ile turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kanyon erozyon sonucu oluşmuştur.

3 – Monument Vadisi

Devasal kaya manzarası ile insanların fotoğrafladığı vadi, 1930’dan beri çeşitli şekillere bürünüyor. Vadide 300 metreye uzanan büyük kumtaşları bulunuyor. Vadi canlı kırmızı rengine sahiptir. Vadinin tabanı ise deniz seviyesinden 1.500  ve 1.800 metre arası yüksekliktedir.

4 – Tucson

Arizona’nın ikinci büyük şehri Tucson’dur. Tucson UNESCO tarafından Dünya Gastronomi şehri seçilmiştir. Farklı lezzetleri tatmak için Tucson şehrine gezinizde yer verebilirsiniz. Saygın galeri ve müzelerle dolu kentte Sonoran Çölü güzelliğiyle ünlüdür.

5 – Exposures  International  Gallery of Fine Art

Arizona’da yer alan bu sanat galerisi ciddi koleksiyonların yer aldığı bir yer. Heykellerden, bronz camlara, tablolardan kuyumculuğa bir çok eser bulunuyor. Kısacası zamanınızı dolu dolu geçireceğiniz bir sanat galerisidir.

6 – Heard Museum

Arizona’da bulunan kabilelere ait sergiler müzede yer alıyor. Resimlerden çok çizimler müzede bulunmakta.  Sergilerin birçoğu 1900 yıllara ait eserleri sizlere yansıtıyor. Belge turlarının faydalı olduğu bu şehirde de müze turları size ülke ve eyaletle ilgili birçok bilgi sunuyor.