Liverpool Gezi Rehberi

tarafından
165
Liverpool Gezi Rehberi

Müze, tarihi yapılar, katedral ve galerilerinin merak edildiği şehir Liverpool gezi rehberi ile üç günde rahatlıkla gezebileceksiniz.

Liverpool eski yıllardan beri pop müziğin ve İngiliz edebiyatının önemli merkezlerindendir. Müzik alanında uluslararası üne sahip olan Liverpool, her yıl müzik festivali düzenlemektedir. Dünyaca ünlü Beatles müzik grubu Liverpool’da doğmuştur. Müzik festivali Matthew Street adı altında düzenlenir. UNESCO Dünya Mirası Listesine 2004 yılında girmiş, 2008 yılında ise Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Ünlü futbol takımların olan Liverpool FC ile Everton Liverpool’un yoğun ilgi gören takımlarıdır. Doğal güzellikleri, müzeleri ve galerileri ile Liverpool seyahatinize eklemeniz gereken yerler içerisindedir.

 1. Beatles Müzesi
  The Beatles müzik grubu Liverpool’un en önemli gruplarındandır. Müzik tutkunları Liverpool’da müzeye yoğun ilgi gösteriyorlar. 1990 yılında kurulan müze 2009 yılında genişletilmiştir. Haftanın her günü açık olan müze sabah saat 09:00’dan akşam saat 18.00’a kadar hizmet vermektedir. Yetişkinler için giriş ücreti 14,95 Euro, öğrenciler içinse 11 Euro’dur.  5 ve 9 yaş çocuklar içinse giriş ücreti 9 Euro’dur. Müzik grubuna ait eserler ve eşyalar müzede ziyaretçileri bekliyor.
 2. Liverpool Katedrali
  Dünyanın en büyük Anglikan katedralidir. 1904 ve 1978 yılları arasında inşa edilmiştir. 189 metre yükseklikte olan katedral İngiltere’nin önemli yapılarından biridir.
 3. Anfield Road Stadyumu
  Liverpool’da bulunan iki önemli takım vardır. Bunlar Everton ve Liverpool FC takımlarıdır. 1892 yılından beri bu iki takım maçlarını bu stadyumda yapıyorlar. Anfield Road stadı, UEFA 4 yıldızlı stat olarak kabul edilmiştir.
 4. Walker Sanat Galerisi
  21. yüzyıla ait eserlerin sergilendiği müze 1877 yılında yapılmıştır. Müzesinin dekoratif sanatlar bölümü ilgi görmektedir. Saat sabah 10:00 ve 17:00 arası galeriyi ziyaret edebilirsiniz.