Kingston Ne Yenilir Ne İçilir

tarafından
170
Kingston Ne Yenilir Ne İçilir

Kingston Ne Yenilir Ne İçilir. Mutfağı değişik kültürlere ait yemekleri ziyaretçilerine farklı pişirme teknikleri ile sunuluyor.

Karayip adalarının coğrafi yapısı nedeniyle deniz ürünleri çeşitliliği bölgedeki restoranlarda boy gösteriyor. Lezzetli okyanus mahsulleri en çok tüketilen yemek çeşitlerindendir. Kingston yemeklerinde İngiltere, İspanya, Afrika, Hint ve Çin mutfağının etkilerini görüyorsunuz. Karayip adalarında doğal su kaynakları azdır. Bu ihtiyacı karşılamak için insanlar kireç taşlarında ve kaya mercanlarında biriken suları ihtiyaçlarında kullanıyorlar. Meşhur yemeklerin içerisinde farklı çeşniler ve bol baharatlar kullanılıyor. Tropikal meyveler yemek sonrası sofranızı şenlendiriyor. Deniz ürünlerinin yanı sıra et çeşitleri menülerde boy gösteriyor. Tarçın, sarımsak ve sarımsak tozu, karabiber hemen hemen her yemekte kullanılıyor. Kingston Ne Yenilir Ne İçilir listesi;

Kingston Uçak Bileti

 1. Gizzada
  Gizzada geleneksel tatlılardandır. İçerisinde hindistan cevizi, vanilya, muskat ve şeker kullanılıyor.
 2. Conch Fritters
  Karayiplerin en ünlü yemeklerinden biridir. Sığır eti ile hazırlanan topların içerisine salyangoz eti konuluyor. Bolca baharatlanan topları marketlerde de bulabiliyorsunuz. Restoranlarda ise ana yemekten önce sipariş ediliyor.
 3. Jerk Chicken
  Karayipler seyahatinizde her restoranda bulabileceğiniz bir yemektir. Jerk Chicken aslında bir tavuk kızartmasıdır. Yemeğin içerisine baharat karışımı, esmer şeker, soya sosu, karanfil, kapur biberi, ve jalapen konuluyor. Bu enfes lezzetlerin bir araya gelmesiyle jerk chicken harika bir yemek tercihi oluyor.
 4. Aloo Pie
  Aloo pie bir tatlı çeşidi. Ancak doyurucu bir yanı da bulunuyor. Pasta un ve sudan yapıldıktan sonra içerisine patates dolduruluyor. Diğer ismine ” Sebzeli Hint böreği ” deniliyor. Servis edilirken chutney olarak bilinen tatlı ile ekşi karışım bir sos ile sunuluyor.
 5. Callaloo
  Asıl kökeni Batı Afrika’dan gelen bu çorba, amaranth ( horozibiği) çiçeği ile yapılıyor. Yeşil rengini bu çiçekten alıyor.