Johannesburg’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
187
Johannesburg’da ne yenir, ne içilir?

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en renkli ve gezilesi yerlerinin başında gelen Johannesburg, yeme-içme konusunda da oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük kenti, Afrika Kıtası’nın ise en büyük üçüncü kenti olarak yer alan Johannesburg birçok kendine özgü ve farklı kültürlerdeki tatları bir arada barındırmaktadır. Johannesburg’a gittiğinizde mutlaka tadına bakmanız gereken yiyecek ve içecekler aşağıda ki yazımızda yer almaktadır;

Johannesburg’a özel damak tatları

Biltong

Türkçe anlamı kuru et demek olan biltong, genelde antilop etinden yapılan az yağlı ve yüksek protein içeren bir yiyecektir. Kurutulmuş etten olan bu yemek Johannesburg’da denenmesi gereken tatların başında yer almaktadır.

Bredies

Johannesburg da et ve et ile hazırlanan yemekler sevilmektedir. Bredies yemeği ise şehirde sevilen tatların arasındadır. Bu tat kırmızı etin havuç ve bezelye gibi sebzelerin harmanlanması ile hazırlanmaktadır.

Potjekos

Potjekos yemeği de et ile hazırlanan yemekler arasında yer alır. Potjekosu diğer yemeklerden ayıran en önemli özelliği ise geleneksel güveçlerde hazırlanmasıdır.

Dumpling

Johannesburg büyük bir yüzölçümüne ve kalabalık bir nüfusa bağlı olduğundan birçok kültürü bir arada bulundurmaktadır. Dumpling hamurla hazırlanan bir çeşit tatlıdır. Dumpling genellikle İngilizler tarafından tüketilen bir tatlı olsa da şehirde sevilerek yenilen tatlar arasındadır.

Kırmızı Şarap

Güney Afrika Cumhuriyeti dünyaca şarapları ile ünlüdür. Johannesburg’a yolunuz düştüğünde mutlaka tatmanız gerekenler arasında olan kırmızı şarap en lezzetli haliyle kentte bulunmaktadır.