Johannesburg Gezi Rehberi

tarafından
246
Johannesburg Gezi Rehberi

Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehridir. Aynı zamanda Afrika Kıtası’nın ise en büyük üçüncü yeridir. Yaklaşık 4,5 milyon nüfusa sahip olan kent kültürel ve tarihsel açıdan oldukça zengindir. Johannesburg da tarihi mekanlar, doğal yaşam alanları gibi birçok gezilip görülecek yerler bulunmaktadır. Aşağıda ki yazımızda bu yerler hakkında önceden bilgi edinebilir ve listenize ekleyebilirsiniz.

Johannesburg’da gezilecek yerler

Newtown ve Market Theatre

Johannesburg’un kültürel merkezi yeri olan Newtown semti ve Market Theatre çevresi şehrin eğlence merkezi olarak da yer tutmuştur. Burada canlı müzik, barlar ve bir çok eğlence mekanları yer almaktadır. Özellikle cumartesi günleri adeta sanat pazarına ev sahipliği yaparken gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir.

Top Of Africa

Johannesburg’un manzarasını yüksekten seyretmek istiyorsanız gideceğiniz nokta Carlton Centre’deki Top Of Africa’dır. Aynı zamanda Afrika’nın en yüksek binasıdır ve akşam yediye kadar açıktır. Top Of Africa, Johannesburg’un gözdesi ve en popüler yerlerden biridir.

Soweto

Johannesburg denilince ilk akla gelen yerlerden biri olan Soweto, büyük bir gecekondu mahallesidir. Soweto ırkçı beyaz yönetime karşı siyahların direniş ve isyanın merkezi ve sembolü olarak yer etmiştir.

Apartheid Museum

Johannesburg’da yer alan Apartheid (Irk ayrımı) Müzesi, Güney Afrika’nın tarihi ve kültürü açısından önemli yer tutmaktadır. Turistik yerlerden biri olan müze Gold Reef City’de bulunmaktadır. Johannesburg da mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında bulunan Apartheid Müzesi oldukça büyüktür. Bu sebeple yarım gününüzü ayırabilirsiniz.