Innsbruck’te ne yenir ve ne içilir?

tarafından
187
Innsbruck’te ne yenir ve ne içilir?

Innsbruck’te ne yenir sorusuna, bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Innsbruck’e giden biri için, birçok yemek seçeneği bulunur. Bunların genelini, Avusturalya’nın geleneksel lezzetleri oluşturur. Yöresel lezzetlerin yanı sıra, Innsbruck’ün çevre şehirlerden etkilendiği yemekleri de var. Yemeklerinin yanı sıra, şehirde tadabileceğiniz nefis tatlılar ve yanında yudumlayabileceğiniz lezzetli kahveler de bulabilirsiniz. Innsbruck ziyaretiniz esnasında, mutlaka denemeniz gereken lezzetler şöyle;

İstanbul Innsbruck uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Innsbruck uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Innsbruck Yemekleri

Macar Gulaşı

Macar Gulaşı, özellikle Türk ziyaretçilerin damak zevkine hitap edebilecek türden bir yemek. İçerisinde et, kırmızı biber, sarımsak ve soğan bulunuyor ve görüntüsü de güvece benziyor. Avusturya’nın da en sevilen yemeklerinden biri.

Grießnockerlsuppe

Bir çorba çeşidi olsa da, büyük tabakalardaki sunumuyla, oldukça doyurucu görünen bir yemek. Tadı hafif acı olsa da, çorba severlerin beğeneceği tatlardan biri.

Tafelspitz

Püre ve salata eşliğinde servis edilen Tafelspitz, et severler için ideal yemeklerden. Tafelspitz yapımında sığır ve dana eti kullanılıyor. Oldukça lezzetli Innsbruck yemeklerinden biri olarak gösterilebilir.

Şnitzel

Avusturya’nın ana yemeklerinden biri olan Şnitzel, bilinenin aksine tavuk etiyle değil dana ya da tercihe göre domuz etiyle yapılmaktadır. Şnitzel’i esas yapıldığı şekilde Innsbruck’te deneyebilirsiniz.

Palatschinken

Yemeğin ardından tatlı yemek isterseniz, tercihlerinizde biri, krep arasına reçel konularak yapılan ve oldukça lezzetli olan Palatschinken olabilir.

Linzer Torte

Ülkenin kuzeyindeki Linz şehrinden ismini alan Linzer Torte, ülkedeki en sevilen tatlılardan birisi. Şehirdeki neredeyse her kafe ve pastanede bulabilirsiniz.

Sachertorte

Çikolata severler için de lezzetli bir seçenek bulunuyor. Özellikle Viyana’da çok sevilen bu çikolatalı kekten yapılan tatlı, arasına kayısı reçeli konularak daha da lezzetli bir hale getiriliyor.