Gezilecek Yerler: Şangay

tarafından
197
Gezilecek Yerler: Şangay

Şangay, tarihi dokusuyla ve zengin kültürel yapısıyla Çin’in en büyük ve en kalabalık şehridir. Aynı zamanda dünyanın en büyük 8. şehridir. Yangtze Nehri deltası üzerinde kurulu olan şehir, yaklaşık 25 milyon nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Şehir hem modern yapısıyla hem de geleneksel yönüyle dikkat çekmektedir. Zengin turistik yapısıyla birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan şehir de ulaşım da oldukça rahat ve ucuzdur.

Bu mükemmel şehri gezmek için Şangay uçak bileti almanız yeterli olacaktır.

Şangay’da gezilecek yerler

The Bund

Huangpu Nehri kenarında yer alan bu yürüyüş yolu, şehrin Puxi tarafında bulunmaktadır. Özellikle gece hayatının canlı geçtiği bu yerde daha çok restaurantlar, kafeler, barlar ve gece kulüplerin bulunmaktadır. Aynı zamanda Rönesans mimarilerinden etkilenmiş 52 tarihi binalara da ev sahipliği yapmaktadır. Şangay da canlı ve hareketli bir akşam geçirmek isteyenlerin ilk adresi olan The Bund mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biridir.

The Oriental Pearly TV Tower (Doğunun İncisi Kulesi)

Göze çarpan küresi ile dikkat çeken televizyon kulesi 468 metre yüksekliğindedir. 1991 yılında inşa edilen kule, inciye benzer 11 küre ve 15 gözlem noktasından oluşmaktadır. İçerisinde restaurant ve alışveriş merkezi de bulunduran kule Şangay ziyaretinizde uğramanız gereken yerler arasındadır.

Yuyuan (Mutluluk Bahçesi)

Klasik tarzda düzenlenmiş olan bu bahçe yaklaşık 20 bin metre alanı kaplamaktadır. Kaya ocakları, göletleri ve daha birçok manzarasıyla ünlü olan bu bahçe turistlerin ve Şangay halkının gözde yerlerinden biridir.