Eindhoven’da Ne Yenir?

tarafından
198
Eindhoven’da Ne Yenir?

Eindhoven’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Eindhoven’da lezzetli yemeklere rastlamak mümkün. Özellikle patates ve et yemekleri şehirde çok tüketilenler arasında.

Eindhoven Hollanda’ya gittiğiniz zaman trenle 1 saat uzaklıkta olan bir kent. Kent turistlik yerleri ve doğal görünümü ile sevilen bir şehir. Kentin en sevilen yönü ise trafiğinin yoğun olmayışıdır. Eindhoven’da genellikle insanlar bisiklet sürmeyi tercih etmektedirler. Buda trafiği rahatlatan önemli bir faktör olmaktadır. Hollanda’nın mutfağında bulunan lezzetler genel olarak Avrupa ülkeleri ile aynı tatları taşıyor diyebiliriz. Eindhoven’ e gidip lezzetli yemekleri tatmaya ne dersiniz ?İşte o leziz yemekler:

Eindhoven Yemekleri

Kırmızı et

Kırmızı et ile yapılan her yemek Hollanda kültüründe seviliyor. Kırmızı etin olduğu yemeklerde patateste sıkça kullanılmaktadır. Baharat kültürünün de yaygın olduğu bu kentte yemekler baharatsız sunuma tabii tutulmaz. Ülke genelinde sebzelerde ağırlıklı tüketildiği için kırmızı etin yanına sebzeler eşlik eder.

Patates ve Sebzeler

Patates, kırmızı et ve sebzeler Hollanda’ da en çok akla gelen yemekler oluyor. Genellikle hemen hemen her öğün patates ve sebze tüketilmektedir.

Balık

Hollanda’nın Belçika ile olan sınırından mütevellit balık çeşitleri de fazla bulunmaktadır. Fırında ve kızartmada sebzeler eşliğinde balıklı yemek çeşitleri menülerde yer alır.

Herring

Herring ülkede en çok tüketilen balıklar arasında bulunuyor. Tadı da oldukça lezzetli.

Poffertjes

Pankeklerin minyatürü olan bu yiyecek, küçük meyve parçaları ve çikolata sosları ile servis edilen bir çeşit tatlıdır.

StroopWafell

Stroopwafel Hollanda’ya özgü içi bol çikolata dolgulu tatlıdır. Bu tatlının balla yapılan versiyonları da bulunmaktadır. Denemenizi tavsiye ederiz.

Bitterballen

Kızartılmış yuvarlak köfte olan bitterballen, hardalla servis edilen doyurucu bir yiyecektir.

Kroket

İçi çeşitli malzemelerle doldurulmuş ve kızartılmış olan kroketler oldukça lezzetli yiyeceklerdir. Genellikle bu yiyeceğe hamburger satan cafe ve restoranlarda rastlayabilirsiniz.

Tompouce

Milföy hamurunun arasına sürülen krema ve üzerine pembe pasta şekeri dökülen tatlıdır. Bu lezzeti marketlerde kolayca bulabilirsiniz.

Peynir

Hollanda denildiği zaman akla gelen ilk nesneler lale ve peynirlerdir. Yuvarlak tekerlek peynirlerin tadı çok beğenilir.