Bled’de ne yenir, ne içilir?

tarafından
182
Bled’de ne yenir, ne içilir?

Bled’de ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Bled şehri, gölüyle ünlü olan en iyi tatil rotalarındandır. Bununla birlikte pek çok kişi, balayı olarak bu mekanı tercih etmektedir. Daha çok tatlılarıyla meşhur olan bu şehir, tatlı severler için paha biçilmezdir. Bu şehrin en ünlü lezzetlerini sizler için derledik.

Bled uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bled uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bled’de Ne Yenir?

Kremsnita

Adeta Bled’in sembolü haline gelen bu tatlı, şehri ziyaret esnasında en çok tatmanız gereken lezzetlerden. Krem keki olarak da adlandırılan bu tatlı, içinde bol miktarda krema barındırıyor.  Üstelik bu kadar fazla krema barındırmasına rağmen, ağır gelmiyor. Bir çeşit hafif sütlü tatlılar gibi yani. Bu kekin altı ve üstü milföyden yapılır.. Ayrıca alt katmanı kremadan, üst katmanı ise kremşantiden oluşuyor. Kremna Rezina olarak da bilinir. Alışılmışın dışında bir lezzet olan bu tatlı, kesinlikle denenmeye değer.

Karışık mantar çorbaları

Karışık mantar çorbaları, bu şehirde oldukça ünlüdür. Neredeyse her gittiğiniz restoran da sık sık karşılaşacaksınız. Zaten bu şehirde çorbanın kendisi oldukça fazla tüketilir. Bütün öğünlerde yemeklerden önce mutlaka içilir. Hatta gittiğiniz mekanlarda size her yemekten önce içip içmeyeceğinizi mutlaka sorarlar. Tabii bunların en ünlüsü de bahsettiğimiz mantar çorbaları. Çeşit çeşit mantarla hazırlanan bu çorba oldukça lezzetli. Bu tadı başka bir yerde bulamayacağınıza eminiz. Çünkü şehre özgü bir tür. Mutlaka tavsiye ediyoruz.

Şarap

Şüphesiz bu şehrin en ünlü içeceği şarap. Özellikle gelen ziyaretçiler göl kenarında bu şarapların tadına bakmadan kesinlikle ayrılmıyor. Zaten bu huzurlu atmosferde enfes lezzette bir şarap keyfini kim istemez ki? Avrupa’nın en iyi şaraplarını burada bulmanız mümkündür. Ayrıca bu şehirde şarap fiyatları inanılmaz ucuz. Yerel halk tarafından da oldukça fazla tüketilmekte.

Kara Buğday

Kara buğday şehirde çok fazla yetiştiğinden, hemen hemen tüm yemeklerde kullanılır. Özellikle yerel halkın bayıldığı bu tadı siz de çok seveceksiniz.