Acapulco Gezi Rehberi

tarafından
162
Acapulco Gezi Rehberi

Acapulco gezi rehberi yazımızda, Acapulco ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Birçok müze ve sayısız tarihi yapılar ile Acapulco, gezip görmeniz gereken muazzam güzellikte bir yerdir.

Meksika’da yer alan Acapulco şehri, farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Meksika’nın Pasifik kıyısındaki Guerrero bölgesinde yer aldığı için tatil severlerin tercih listesinde yer alan bir şehirdir. Turistik anlamda gelişmiş olan Acapulco, liman şehri olmasından kaynaklıda ticari açıdan büyüme göstermiştir. Şehir, Orta Amerika’nın tatil beldelerinden birisidir.

Acapulco’da lüks ve gösterişli bina yapıtlarının olmasının yanı sıra tarihi birçok mimari yapıda bulunuyor. Şehirde eski kentin bulunduğu yerlerde Koloni Döneminden kalma eserlere rastlayabilirsiniz. Şehrin La Ouebrada bölgesinde 40 metre yüksekliğinde dik kayalar var. Macera tutkunları 4 metre derinliğinde olan suya bu kayalardan atlayış gerçekleştiriyorlar. Gençlerin bu nefes kesen gösterisi izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatıyor.

1 – Acapulco Historical Museum of Fort San Diego

İspanyol İmparatorluğu tarafından inşa edilen bu yapı, tarihe mükemmel bir kaynaklık ediyor. Müze olarak ziyaretçilerine günün belli saatlerinde açık olan Acapulco Historical, şehrin renkli tarihine tanıklık ediyor. Müze ziyaretçilerine 1450’lili yıllardan 1600’lü yıllara kadar olan bilgileri sunuyor.

2 – Isla de  La Roqueta

Şehrin güzel bir adası olan Isla de La Roqueta, ailenizle vakit geçireceğiniz hoş bir yer. Adada yapılacak aktiviteler ise vaktinizin dolu dolu geçmesini sağlıyor. Özellikle keşfedilmemiş plajı tatilinizin gözde yerlerinden biri olacak.

3 – Parque Papagayo

Ücretsiz giriş yapacağınız park, bir sürü hayvanla dolu bir yer. Kedilerden papağanlara kaplumbağalardan sincaplara çeşitli hayvanları görebiliyorsunuz. Yetişkinlerden çok çocukların gezip eğlenceli vakit geçirecekleri kaçınılmaz bir parktır.

4 – Our Lady of Solitude Katedrali

Acapulco’da sıkça ziyaret edilen Meryem Ana Yalnızlık katedrali, bir Katolik  tapınağıdır. 1555 yılından itibaren halka açıktır. Sonraki yıllarda yeniden onarıma tabi tutulan katedral, mimar Federico Mariscal’in görevlendirilmesiyle yapılmıştır.