Zagreb Gezi Rehberi

tarafından
165
Zagreb Gezi Rehberi

Zagreb gezi rehberi yazımızda, Zagreb ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Avrupa Devletlerinin arasından yeşil güzellikleri ile ön plana çıkan şehir Zagreb, gezilip görülmesi gereken yerleriyle iyi bir destinasyon seçeneğidir.

Zagreb Avusturya- Macaristan tarihinin izlerini sokaklarında yansıtan bir yer. Hırvatistan’ın en kalabalık şehri olmasına rağmen sakinliği ile turistlerin gözde tatil yerlerinden. Ülkede ticaret ve iş merkezleri de gelişim gösteren önemli noktalardan biridir. Şehir, Orta Asya ve Adriyatik kıyıları arasında bulunuyor. Bundan dolayı ılıman iklim koşulları görülüyor. Kentte her yere ulaşım yürüyerek kolaylıkla sağlanabiliyor. Partnerinizle birlikte yürüyerek temiz ve yeşil alanların keyfini çıkarabilirsiniz. Yürümeyi tercih etmezseniz bisiklet ve tramvayla da gezinize devam edebilirsiniz. İşte Zagreb’in gezip görmeniz gereken yerleri;

Zagreb uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Zagreb uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1 – Ban Jelacic Meydanı

Ban Jelacic Meydanı Avusturya -Macaristan tarzında dekor edilmiştir. Meydanı gezmeden önce turistik bilgilendirme ofisinden harita alarak gezilecek noktalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 2 – Zagred Katedrali

Her yıl yoğun turistik ziyaretlerin gerçekleştirildiği katedral 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Gotik tarzda inşa edilen katedralin ön kısımlarında Meryem ana ve melek figürleri bulunuyor.

3 – St. Mark’s Kilisesi

Avrupa’nın en özgün ibadet yerlerinden biridir. Kilise 13. yüzyılda kurulmuştur. Kilisenin çatısı ve iç dekorlarının mimari yapıları oldukça ilgi çekici.

4 – Dolac Pazarı

Şehrin ana ticaret merkezi olarak nitelendirilen Dolac Pazarı, eski şehir bölgesinde kuruluyor. Şehre yakın olan çiftçiler ürünlerini bu pazarda satışa sunarlar. Pazar alanı içerisinde yiyeceklerin yanı sıra çiçekler ve diğer ürünler sınıflandırılmış olduğu için erişim kolaylığı sağlayabilirsiniz.

5 – Lotrscak Kulesi

Şehrin simgesel öğelerinden birisi Lotrscak Kulesidir. 13.yüzyılda inşa edilmiştir. Kuleden sürekli top atışı düzenleniyor. Sizlerde kuleye öğle saatlerinde ziyaret gerçekleştirirseniz hem şehrin manzarasını izleyebilir hem de top atışlarına şahitlik edebilirsiniz.