Vizesiz Tatilin Gözdesi Karadağ

tarafından
163
Vizesiz Tatilin Gözdesi Karadağ

Seyahat severler için vizesiz gidilecek olan tatil yerleri oldukça önem kazanıyor. İşte vizesiz tatil yeri Karadağ.

Birçok insanın tatil için yurtdışı seyahatlerini  tercih ettiği görülüyor. Ancak bu tatil yerlerinin vizesiz olması da kişilere göre önem arz ediyor. Bu vizesiz olan tatil yerleri içerisinden Karadağ’da bulunuyor.  Her yıl gidenlerin bile bulunduğu tatil yeri, güzel bir tatil geçirme fırsatını sizlere veriyor.

Vizesiz Yaz Rotaları

Adriyatik’in gözde tatil yerlerinden birisi olan Karadağ, oldukça fazla ilgi gören yerler içerisinde bulunuyor. Vizesiz gideceğiniz tatil yerinde birçok doğal güzellikte bulunan yerleri ziyaret edebilir, tatilinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Tatil yerlerinde vize ile ilgili sorunların çıkması kişilerin vaktini çalmaktan öteye gidemiyor. Bu sebepten dolayı Karadağ vizesiz gidebileceğiniz tatil yerlerinden birisi oluyor. 2.500 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi Karadağ, bünyesinde bulunan turlar ile pişman olmayacağınız bir tatil geçireceğinizin sinyallerini veriyor.

Adriyatik Kıyısında Tatilin Gözdesi Karadağ

Karadağ’a gelen turistlerin uğramadan gitmeyecekleri yerler içerisinde Budva’da bulunan Sveti Stefan Adası yer alıyor. Sessiz ve doğal güzellikleri ile bu ada birçok ünlü yıldızın tatil için tercih ettikleri yerler içerisinde. Avrupa’da “eski mücevher” tabiri ile nitelendirilen Tara Nehri de Karadağ’ın gözdesi oluyor. Nehir 82 kilometre uzunluğunda ve Dünya üzerinde en uzun kanyon olarak da belirtiliyor. Tara Nehri yakınlarında ve çevresinde rafting yapıp, jeep safari yaparak güzel aktiviteler içerisinde yer alacağınız bir tatil sizlere sunulmakta.

Durmitor Milli Parkı – Skator Gölü ve Milli Parkı

Bu bölge Karadağ’ın kuzeyinde bulunuyor. Birçok müze ve kiliseyi bünyesinde bulunduran bölge ziyaretçi akınına uğruyor. Skator Gölü ise doğal güzelliği ile sizleri büyülemekten öteye geçiyor. Balkanlara düzenlenen ucuz bilet kampanyaları ile Karadağ’a vizesiz kolaylıkla gidebiliyor ve tatilden beklentiniz doğrultusunda verim alıyorsunuz.

Budva Gezi Rehberi

Budva’da ne yenir? ne içilir?