Göteborg Gezi Rehberi

tarafından
185
Göteborg Gezi Rehberi

Göteborg gezi rehberi yazımızda, Göteborg ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Göteborg’da gezebileceğiniz farklı türde yerler olmakla birlikte seyahatinizin dolu dolu geçebileceğinizi belirtelim.

Eğlence parkları, gece hayatı, müze ve doğal güzellikleri ile gezilecek yerleri ile Göteborg turistlerin ziyaret ettikleri bir şehirdir. Liman şehri olduğundan dolayı da ticaretin canlı olduğunu belirtelim. Ticaretin canlı olduğu bu şehrin turistik alanda da hareketli olduğu gözlemleniyor. Mimari yapısının da  beğeni kazandığı şehri gezebileceğiniz yerler içerisinde bulundurmalısınız.

Göteborg’da Gezilecek Yerler

Göteborg Sanat Müzesi

  1. yüzyıldan beri ayakta duran bu müze, önemli sanat müzeleri içerisinde bulunuyor. Büyük bir koleksiyon ile günümüze gelen bu müzeye, dünyanın dört bir yanından ziyaretçisi akınına uğramaktadır. Müzede Rubens, Chagall, Picasso, Monet, Rembrant gibi ünlü ressamların eserleri boy gösteriyor. Sanat severler müzede bu eserlere yoğun ilgi gösteriyor. Müzede ki eserlerin korunması ve zengin bir koleksiyona sahip olması Michelin Yeşil Kart’ta 3 yıldız kazanmıştır. Müzeyi dolaştıktan sonra giriş kartınız ile kütüphaneden kitap alabilir, müze içerisinde yer alan cafede yemek yiyebilirsiniz.

Müzeye Giriş Ücreti

  • Yetişkin: SEK 40
  • 25 yaşından küçükler: Ücretsiz
  • En az 10 Kişilik  gruplar: Kişi başı SEK 10

Liseberg Eğlence Parkı

Seyahatinizde çocuklarınızda yanınızda bulunuyorsa bu parka gitmenizi tavsiye ederiz. Doyasıya eğlenceli bir yer olan Liseberg Eğlence Parkında, 40′ a yakın oyuncak ve 4 adet hız treni bulunuyor. Parkın alanında çiçek ve ağaçlarda yeşil görüntüleri ile parka canlılık katmaktadır. Alanda yer yer konserler ve stand up gösterileri düzenlenmektedir. 1923 yılında açılmış olan bu park dünya genelinde de ismini duyuran bir park olmaktadır. Parkın bünyesinde bulunan Balder isimli  roller coaster 2003 yılı ve 2005 yılları içerisinde dünyanın en beğenilen roller coasteri olarak seçilmiştir. Kallerado parkta bir nehir üzerinden botlar ile yapılan yolculuktur. Parkın içerisinde atlıkarınca, masal şatosu, dans alanı gibi aktivite alanları bulunmaktadır. Kışın ise bu park 1 haftalığına Noel için açılmaktadır.

Göteborg Botanik Bahçesi

İsveç’in en büyük botanik bahçesi olan bu park 175 hektarlık alana kurulmuştur. Bahçede birçok çeşit bitki bulunmaktadır.